Strona Główna > Aktualności > Seria B kobiet: Piast Szczecin – MMKS Dąbrowa Górnicza

Seria B kobiet: Piast Szczecin – MMKS Dąbrowa Górnicza

Jeszcze w piątek trener Taczała próbował przekonać prezesa MMKS Dąbrowa Górnicza, żeby jego siatkarki nie wyruszały w tak długą podróż, gdyż do spotkania mogło w ogóle nie dojść...

Jeszcze w piątek trener Taczała próbował przekonać prezesa MMKS Dąbrowa Górnicza, żeby jego siatkarki nie wyruszały w tak długą podróż, gdyż do spotkania mogło w ogóle nie dojść. W sobotę „Piaściary” jednak wyszły na boisko, a w podstawowym składzie zabrakło jedynie Iriny Archangielskiej. Jej brak, liczne kontuzje w szczecińskich szeregach i panująca w całym mieście grypa, nie pomogły MMKS i to gospodynie po 100 minutach zaciętej gry mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak tak zaciętego widowiska. Gospodynie zaczęły bardzo nerwowo, jakby chciały potwierdzić swoje kłopoty zdrowotne. MMKS prowadził już 1:4, 3:6 i 6:9 . Piast doprowadził jednak do remisu po 9 i do stanu 14:14 toczył się na parkiecie wyrównany pojedynek. W tym secie więcej pomysłu na grę miały jednak siatkarki przyjezdnych i to one w końcówce prowadziły 18:23, 21:24. Kilka błędów gości, a także świetna gra w obronie gospodyń spowodowała, że Szczecinianki obroniły czwartego setb`alla po bloku Twaróg i Pazderskiej na Nowińskiej i w ten sposób doprowadziły do remisu po 24. Ta partia zakończyła się po autowym ataku Nowińskiej.

Drugi set należał do zawodniczek gości. Wypracowaną na samym początku przewagę dwupunktową, nie oddały już do końca. Wprawdzie w końcówce seta Piastowi udało się jeszcze doprowadzić do stanu 20:22 i 21:24, ale 25 punkt zdobyła atakiem ze środka zawodniczka gości, Magdalena Michoń.

Trzeci set natomiast stanowił odwrotność drugiego. Tym razem to Piast prowadził 14:7 i 19:11. W końcówce seta po błędach Pazderskiej i silnej zagrywce Witczak, MMKS doprowadził do stanu 23:21. Mecz zakończył się jednak atakiem Kingi Kasprzak i Piast nieoczekiwanie prowadził w setach 2:1.

Czwarta partia była najbardziej wyrównana. Walka punkt za punkt trwała przez cały sety. Żadna z drużyn nie uzyskała przewagi większej niż na 2 punkty. Końcówka należała jednak do Piasta, który niesiony dopingiem publiczności szedł jak burza po zwycięstwo w meczu. Ostatnie punkty w secie zdobywała świetnie dysponowana w sobotę Adriana Wychowanek. Cały mecz zakończyła jednak po ataku zawodniczka gości, Katarzyna Krawczyk, która zaatakowała w aut.

Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie. Przewaga w obronie i skutecznych kontrach była po stronie Piasta. Zespół z Dąbrowy Górniczej imponował natomiast szybkością grania i silną zagrywką. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie chorego Piasta Szczecin.

Piast Szczecin – MMKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (27:25, 21:25, 25:22, 25:22)

Piast: Pazderska, Twaróg, Kwiatkowska, Bryczkowska, Wychowanek, Kasprzak, Kuchczyńska (libero) oraz Ostrowska, Kowalska, Bury

MMKS: Gil, Michoń, Witczak, Krawczyk, Jędryś-Szynkiel, Nowińska, Tkaczewska (libero) oraz Urban, Jurczyk