Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Zapowiedź XVIII kolejki serii B kobiet

Zapowiedź XVIII kolejki serii B kobiet

Wielkie zamieszanie jest wokół szlagieru najbliższej kolejki – meczu Piasta z MMKS pokazuje jakie emocje towarzyszą tegorocznym rozgrywkom. W układzie par na najbliższą sobotę nie ma spotkania, które nie byłoby kluczowe dla co najmniej jednej z potykających się stron.

Wielkie zamieszanie jest wokół szlagieru najbliższej kolejki – meczu Piasta z MMKS pokazuje jakie emocje towarzyszą tegorocznym rozgrywkom. W układzie par na najbliższą sobotę nie ma spotkania, które nie byłoby kluczowe dla co najmniej jednej z potykajacych się stron.

[line=200,center]Piast Szczecin – MMKS Dąbrowa Górnicza

Sobota, 12.02, godz. 16.30 hala przy ul. Świętoborzyców w SzczecinieTyp Strefy Siatkówki: wygrana MMKS

Oto co wiadomo na temat tego meczu w piątkowe południe: wszelkie przewidziane procedurami zabiegi działaczy Piasta mające na celu przełożenie meczu ze względu na stan zdrowia podstawowych zawodniczek (Archangielskiej, Kasprzak, Ostrowskiej, Wychowanek, Kuchczyńskiej, Pazderskiej) nie przyniosły rezultatu, zespół gości wyruszył z Dąbrowy i zamierza wyjść na boisko. Jutro przekonamy się czy trener szczecinianek zdecyduje się wystawić eksperymentalną szóstkę. Wydaje się, że oddanie meczu walkowerem i szukanie rozwiązania w odwołaniach nie ma sensu.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:0 dla MMKS.

[line=200,center]AZS Ostrowiec Świętokrzyski – TPS Rumia

Sobota, 12.02, godz. 17.00 hala przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu

Typ Strefy Siatkówki: wygrana AZS.

Sytuacja kadrowa w rumskiej drużynie jest niemal taka sama jak w Szczecinie. W czwartkowym wieczornym treningu wzięło udział tylko osiem zawodniczek, które pojadą do Ostrowca i tylko trzy z nich nie zgłaszają żadnych dolegliwości. W sobotę AZS może mieć odrobinę ułatwione zadanie, a wygrana jest gospodyniom bardzo potrzebna, gdyż od miejsc spadkowych dzieli je już tylko lepsza różnica setów. Kłopoty gości, mobilizacja, własna hala – to wszystko wskazuje, że ugranie choć seta przez przyjezdne będzie niespodzianką.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:2 dla TPS.

[line=200,center]Sokół Chorzów- Pronar Zeto AZS Białystok

Sobota, 12.02, godz. 17.00 hala MOKSiR w Chorzowie

Typ Strefy Siatkówki: wygrana AZS.

Chorzowski zespół jest jedynym w lidze o którym można powiedzieć, że reprezentuje „środek tabeli”. Sokól ciuła punkty nie dopuszczając do nerwowych sytuacji. W sobotę czeka chorzowianki pierwsze poważne wyzwanie w tym sezonie. Ponieważ przegrały tydzień temu w Krakowie, muszą pokonać AZS, aby nie znaleźć się w strefie spadkowej. Jednak dokładnie ten sam cel przyświeca gościom. Białostoczanki prezentują poprawę formy, ich potencjał siatkarski jest zdecydowanie większy, więc powinny wygrać.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:2 dla Sokoła.

[line=200,center]Legionovia Legionowo-Wisła Kraków

Sobota, 12.02, godz. 18.00, hala przy ul. Piłsudskiego w Legionowie

Typ Strefy Siatkówki: wygrana Wisły.

Oba zespoły w poprzedniej kolejce wygrały bardzo ważne mecze. Legionovia w Jaworze pokonała bezpośredniego konkurenta w walce o utrzymanie i przedłużyła nadzieje na uniknięcie relegacji. Natomiast Wisła po ciężkim boju wygrała z Sokołem zacierając fatalne wrażenie z przegranego do 7 seta z Piastem. Jeśli w grze krakowianek nie będzie kunktatorstwa i przystąpią do spotkania skoncentrowane, nie powinny mieć problemów z wygraną.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:0 dla Wisły.

[line=200,center]Politechnika Częstochowa-Olimpia Jawor

Sobota, 12.02, godz. 17.00 hala przy ul. Armii Krajowej w Częstochowie

Typ Strefy Siatkówki: wygrana Politechniki.

Częstochowianki bardzo pewnie wygrały tydzień temu ze Skrą i przygotowują się do spotkań z bezpośrednimi rywalami w walce o awans. Zanim do nich dojdzie muszą ogrywać zespoły z dołów tabeli, aby zachować pozycję lidera. Jawor po przegranej z Legionovią znalazł się w bardzo trudnej sytuacji- już dwa punkty dzielą drużynę z Dolnego Śląska od bezpiecznych miejsc w tabeli. Nic nie wskazuje na to, ze po osiemnastej kolejce będzie lepiej.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:0 dla Politechniki.

[line=200,center]Start Łódź – Skra Bełchatów

Sobota, 12.02, godz. 17.00 hala przy ul. Św. Teresy w Łodzi.

Typ Strefy Siatkówki: wygrana Startu.

Bardzo trudno jest przewidywać co wydarzy się w sobotę w Łodzi. Zagrają dwa bardzo wyrównane zespoły, które tak samo potrzebują punktów by zapewnic sobie ligowy byt. O wygranej Startu może zadecydować większe doświadczenie gospodyń i własna hala. Widowisko będzie z pewnością emocjonujące i zacięte.

W pierwszej rundzie padł wynik 3:0 dal Skry.

[line=200,center]SMS I PZPS Sosnowiec – ChTPS Chodzieź 3:0

Mecz rozegrano awansem.

Zobacz również:

I liga seria B kobiet – XVIII kolejka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved