Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jose Rivera: W Belgii postaramy się powalczyć o zwycięstwo

Pomimo początkowych problemów z aklimatyzacją w klubie obecnie jego gra budzi uznanie w oczach wielu sympatyków Jastrzębskiego Węgla. Po raz pierwszy w swojej karierze występuje na polskich parkietach, a dużym wyzwaniem jest dla niego Liga Mistrzów.

Pomimo początkowych problemów z aklimatyzacją w klubie obecnie jego gra budzi uznanie w oczach wielu sympatyków Jastrzębskiego Węgla. Po raz pierwszy w swojej karierze występuje na polskich parkietach, a dużym wyzwaniem jest dla niego Liga Mistrzów.

Justyna Kuc: Jak ocenisz Wasz dzisiejszy występ przeciwko Noliko?Jose Rivera: Według mnie Noliko jest bardzo dobrym i silnym zespołem. Głównym atutem w ich grze była dziś bardzo dobra gra w ataku oraz wykorzystywanie większości kontr. Poza tym odrzucili nas dzisiaj od siatki silną zagrywką przez co został uniemożliwiony skuteczny odbiór, a problemy z rozegraniem miał Pawel Chudik. Minusem w naszej grze była także nieumiejętność kończenia ataków po swojej stronie. Tak więc według mnie to właśnie przesądziło o naszej przegranej w tym spotkaniu.

JK: Teraz czeka Was bardzo trudny rewanż w Belgii. Wierzysz, że będziecie w stanie powalczyć o zwycięstwo?

JR: Na pewno będzie to dość trudne zadanie, ale postaramy się pokazać z jak najlepszej strony i nie rozczarować naszych kibiców.

JK: Powiedz mi jak oceniasz atmosferę na hali? Czy nie jest to trochę stresujący kiedy słyszysz głośny doping prawie 6,5 tysięcznej widowni?

JR: Atmosfera na tej hali jest niesamowita. Przy takiej publiczności gra się naprawdę wspaniale i jeśli o mnie chodzi, to wychodząc na parkiet przy takiej widowni nie czuje żadnego stresu, bowiem jej doping pozwala nam lepiej grać i mam nadzieję, że większą presję wywiera na przeciwniku.

JK: Wracając do spraw ligowych. To jest Twój pierwszy sezon w polskim klubie. Jak się czujesz w Jastrzębiu?

JR: Bardzo mi się tutaj podoba. Zwiedziłem trochę miasta i uważam, że jest bardzo ładne. Natomiast w klubie zostałem pozytywnie przyjęty i gram w nim z przyjemnością.

JK: A jak oceniasz polską ligę?

JR: Myślę, że jest to bardzo silna liga. Pierwsze cztery zespoły grają na bardzo dobrym wysokim poziomie, a pozostałe starają się je dogonić co powoduje, że nie da się przewidzieć wyników spotkań i każdy może niespodziewanie wygrać bądź przegrać.

JK: W takim razie życzę jak najmniej niespodziewanych porażek oraz udanego rewanżu w Belgii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved