Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Hit w serii A siatkarek: Centrostal – Winiary

Hit w serii A siatkarek: Centrostal – Winiary

Niezwykle gorąca atmosfera zapowiada się w sobotni wieczór w hali Astoria. Siatkarki Centrostalu Adriany Gazeta Pomorska Bydgoszcz podejmują wicelidera serii A - Winiary Calisię Kalisz. W zespole gospodyń nie zagra, kontuzjowana Iljana Goczewa.

Niezwykle gorąca atmosfera zapowiada się w sobotni wieczór w hali Astoria. Siatkarki Centrostalu Adriany Gazeta Pomorska Bydgoszcz podejmują wicelidera serii A – Winiary Calisię Kalisz.

Z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski bydgoszczanki zmierzyły się w finale Pucharu Polski. Na trudnym terenie w Kaliszu wygrały wówczas 3:1, sięgając po cenne trofeum. W lidze lepsze okazały się jednak podopieczne trenera Alojzego Świderka, które zwyciężyły także 3:1. – Spodziewamy się, że kaliszanki będą chciały wziąć rewanż za Puchar Polski – mówi Piotr Makowski, trener Centrostalu/ Adriany Gazeta Pomorska. – Nie poddamy się. Zamierzamy bić się o każdą piłkę. My także chcemy zrewanżować się rywalkom za porażkę w lidze. Znamy zespół z Kalisza i wiemy, że łatwo nie będzie. W zespole Winiar wystąpi Katarzyna Sielicka, która powróciła po kontuzji kolana i na pewno będzie mocnym punktem drużyny. Chcemy stworzyć wspaniałe widowisko sportowe i dlatego serdecznie zapraszamy kibiców. Ich doping będzie nam bardzo potrzebny.Kaliszanki pojawią się w Bydgoszczy dziś wieczorem. W sobotę przed południem będą trenowały w hali Astoria. W drużynie z Kalisza gra wiele doświadczonych zawodniczek m.in. Bułgarka Kremena Trifonowa, Maria Liktoras oraz Olga Owczynnikowa. Tymczasem trener Makowski ma problem. Kontuzjowana jest środkowa Iljana Goczewa. Siatkarka z powodu bólu w okolicach kręgosłupa lędźwiowego nie wystąpiła już w meczu w Bielsku.

Iljana jest po konsultacji lekarskiej. Uczęszcza na zabiegi, lecz na razie nie ma wielkiej poprawy. W tym tygodniu przychodziła na zajęcia, ale nie trenowała. Do meczu z Winiarami przygotowywaliśmy się więc, tak jakby nie miała zagrać. Jej nieobecność na boisku, na pewno komplikuje nam plany. Do dyspozycji mam jednak 12 innych bardzo wartościowych zawodniczek. Na pozycji środkowych grają Aleksandra Liniarska, Irina Bajdiuk i Katarzyna Mróz. Nie podjąłem jeszcze decyzji, która zastąpi Ilijanę. – wyjaśnia Piotr Makowski.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved