Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PLS: Zapowiedź 14. kolejki spotkań

PLS: Zapowiedź 14. kolejki spotkań

W nadchodzącej kolejce nie zabraknie ciekawych, ważących o układzie tabeli, spotkań. Szczególną uwagę kibiców skupią przede wszystkim mecze pomiędzy AZS-em Olsztyn a Skrą Bełchatów oraz Jastrzębskim Węglem i Polską Energią Sosnowiec.

Wraz z każdą następną kolejką Polskiej Ligi Siatkówki, atmosfera na parkietach robi się coraz gorętsza. Również w nadchodzącej 14. kolejce nie zabraknie ciekawych, ważących o układzie tabeli, spotkań. Szczególną uwagę kibiców skupią przede wszystkim mecze pomiędzy AZS-em Olsztyn a Skrą Bełchatów oraz Jastrzębskim Węglem i Polską Energią Sosnowiec. [line=200,center] KS Jastrzębski Węgiel – KP Polska Energia Sosnowiec

sobota, 12.02, godz. 13.00

Typ Strefy Siatkówki – wygrana Jastrzębskiego WęglaMecz Jastrzębskiego Węglem z Polską Energią Sosnowiec będzie szczególnie emocjonujące za względu na pozycje tych drużyn w tabeli. Jastrzębianie zajmują obecnie 4. pozycję z dorobkiem 21 punktów, zaś Sosnowiec 5., tracąc przy tym zaledwie jeden punkt do swoich rywali. Dobra, ustabilizowana gra podopiecznych Mariana Karasa może więc wzbudzić w gospodarzach tego spotkania lekkie obawy. Jastrzębianie przegrali bowiem w ostatniej kolejce ze Skrą Bełchatów, a także w Lidze Mistrzów z Noliko Maseik. Goście będą chcieli na pewno wykorzystać zmęczenie jastrzębian i wskoczyć na 4. pozycję w tabeli. Czy tak się stanie, będzie można się przekonać już w sobotę, oglądając transmisję w TV4.

[line=200,center] PZU AZS Olsztyn – KPS Skra Bełchatów

niedziela, 13.02, godz. 15.00

Typ Strefy Siatkówki – wygrana Skry

W niedzielne popołudnie olsztyński AZS podejmie na własnym parkiecie Skrę Bełchatów. Będzie to prawdopodobnie najważniejsze i najciekawsze spotkanie 14. kolejki. Bełchatowska Skra, chcąc utrzymać minimalną, jednopunktową stratę do lidera, musi pokonać AZS Olsztyn za 3 punkty. Takie samo zadanie czeka gospodarzy, którzy wraz z każdą przegraną, oddalają się od czołowej dwójki. Wydaje się jednak, że spokojniej do tego pojedynku podejdą goście, którzy udowodnili stabilność formy w meczu z Jastrzębskim Węglem. Olsztynianie będą się chcieli zrehabilitować za porażkę z AZS-em Częstochowa i głównie ta myśl będzie stanowiła motywację zespołu Grzegorza Rysia. O wyniku spotkania będziemy się mogli przekonać, oglądając transmisję w TV4.

[line=200,center] AKS Resovia Rzeszów – Pamapol Domex AZS Częstochowa

sobota, 12.02, godz. 17.00

Typ Strefy Siatkówki – wygrana AZS-u Czestochowa

Ósma drużyna tabeli PLS-u, Resovia Rzeszów podejmie lidera – AZS Częstochowę. Goście będą mieć teoretycznie bardzo łatwe zadanie w nadchodzącej kolejce, tym bardziej, że Resovia przegrała ostatnio nawet z AZS-em Nysą 1:3. Oczywiste jest, że gospodarze będą chcieli się za tę porażkę zrehabilitować, jednak będzie to ciężkie zadanie. Wydaje się bowiem, że częstochowianie są ostatnio nie do pokonania. Ich gra jest poukładana, wypełniane są wszelkie założenia taktyczne trenera Skorka. Rzeszowianie tkwią natomiast w martwym punkcie. Mimo że nie wygrywają spotkań, wciąż znajdują się na 8. miejscu, za sprawą również niezbyt dobrze grającego Górnika Radlin.

[line=200,center] Górnik Radlin – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle

sobota, 12.02, godz. 17.00

Typ Strefy Siatkówki – wygrana Mostostalu

Znajdujący się na 9. pozycji w tabeli Górnik Radlin będzie podejmował zespół Rastislava Chudika, Mostostal Azoty. Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji są goście, którzy wprawdzie przegrali ostatnio z Politechniką Warszawską, jednak pokazują poukładaną, poprawną grę, która przynosi im efekty. Obecne 7. miejsce Mostostalu dzięki wygranej z Górnikiem może ulec zmianie i do tego z pewnością kędzierzynianie będą dążyć. Z drugiej strony Górnicy, którzy tracą siedem punktów do Resovii Rzeszów, będą starali się walczyć o zmniejszenie tej straty i zbliżenie się do ósemki, premiowanej grą w play-offach.

[line=200,center]AZS Politechnika Warszawska – AZS PWSZ Nysa

sobota, 12.02, godz. 17.00

Typ Strefy Siatkówki – wygrana Politechniki

„Inżynierowie” z Warszawy podejmą na własnym parkiecie niespodziankę minionej kolejki, AZS Nysę. Zachęceni ostatnią wygraną nad Mostostalem, z pewnością będą chcieli powiększyć swój dorobek punktowy i wskoczyć przez to na piątą pozycję z w tabeli. Z drugiej strony goście bardzo chcą utrzymać się w ekstraklasie i będą stawiali ze wszystkich sił opór przeciwnikom. Z pewnością pomoże im w tym wspomnienie tak bardzo oczekiwanego zwycięstwa, które wreszcie udało im się odnieść.

[line=200,center]Zobacz również:

Polska Liga Siatkówki – 14. kolejka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved