Strona Główna > Aktualności > Liga Mistrzów: KS Jastrzębski Węgiel – Noliko Maaseik

Liga Mistrzów: KS Jastrzębski Węgiel – Noliko Maaseik

Zapowiadany komplet publiczności i dosyć łatwy jak się wydawało przeciwnik miały zwiastować przedłużenie gry Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów. Prawda okazała się dużo bardziej skomplikowana.

Ani Spodek nie był pełny ani przeciwnik łatwy. Drużyna z Jastrzębia po losowaniu mówiła „nie jest źle”. Mecz można posumować bardzo krótko: „To nie było to Jastrzębie, które znamy, lubimy i podziwiamy”. Nie było zagrywki, nie było skutecznych ataków ze skrzydła, nie było dobrego ani przyjęcia ani rozegrania. Jedyny wyróżniający się zawodnik na boisku, to wyrastający na prawdziwą gwiazdę w jak najlepszym tego słowa znaczeniu, Daniel Pliński.

Dwa pierwsze sety rozpoczynały się od walki punkt za punkt, trwało tak jednak tylko do pierwszej przerwy technicznej, potem goście zaczynali koncertowy popis swoich umiejętności. Rozgrywający Noliko mało grał środkiem, jednak ich skrzydłowi Bravo i Furtado byli nie do zatrzymania. Fatalne błędy rozegrania zdarzały się Pavlowi Chudikowi, raz po raz blokowany był Jose Rivera a nasz „pewniak” czyli Przemek Michalczyk dokładał zagrywki w siatkę. Szybko rosnąca przewaga zawodników Noliko wprawiała w zdumienie nie tyle kibiców co samych zawodników z Belgi, którzy chyba nie spodziewali się tak łatwego meczu. Po 45 minutach gry na tablicy widniał wynik 2:0 dla gosci.

W trzeciej partii jastrzębianie chyba już nie wierzyli, że mogą cos jeszcze zdziałać na boisku. Fantastycznie grający blokiem Belgowie rozbili Polaków ostatecznie zwyciężając do 19 i w całym meczu 3:0.

KS Jastrzębski Węgiel – Noliko Maaseik 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

Składy:

Węgiel: Chudik, Pliński, Michalczyk, Terlecki, V.Rivera, J.Rivera, Rusek (libero) oraz Wika, Rybak, Pilarz, Kurian.

Noliko: Heynen, Furtado, Roex, Bravo, Horstink, Raymaekers, Domingos (libero) oraz Esko.