Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LŚ siatkarzy: FIVB poszła na rękę Polakom

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) przesunęła o tydzień termin zgłoszenia 22-osobowej kadry Polski do rozgrywek Ligi Światowej. Pierwotnie termin mijał 11 lutego.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) przesunęła o tydzień termin zgłoszenia 22-osobowej kadry Polski do rozgrywek Ligi Światowej. Pierwotnie termin mijał 11 lutego.

Było to niewygodne dla nowego trenera męskiej reprezentacji Argentyńczyka Raula Lozano, który w poniedziałek podpisał kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Nie miał on czasu na obejrzenie wszystkich kandydatów do kadry.Spróbowaliśmy zatem pomóc trenerowi i udało się – powiedział Wojciech Czayka, odpowiedzialny w PZPS za sprawy międzynarodowe. – FIVB wyraziła zgodę na przesunięcie terminu zgłoszenia kadry do 18 lutego. Irene Neveu, która zajmuje się tymi sprawami w międzynarodowej federacji, potwierdziła nam dzisiaj pisemnie specjalne potraktowanie reprezentacji Polski. Z tego, co wiem nie byliśmy zresztą jedyni – także Włosi uzyskali kilka dodatkowych dni.

Rozgrywki grupowe Ligi Światowej w tym roku potrwają przez 6 kolejnych weekendów od 27 maja do 3 lipca. Reprezentacja Polski w kraju grać będzie kolejno z Argentyną (Bydgoszcz, 27-28.05), Grecją (Łódź, 10-11.06) oraz Serbią i Czarnogórą (Katowice, 24- 25.06).

Finały LŚ przewidziane są w drugi weekend lipca w Belgradzie, a już w następny (15-17.7) w Rzeszowie rozegrany zostanie jeden z turniejów eliminacyjnych MŚ 2006. Wezmą w nim udział reprezentacje Polski i Rosji oraz dwóch jeszcze nie wyłonionych z preeliminacji krajów (mogą to być np. Bułgaria i Portugalia). Awans wywalczą dwie.

25 marca dwudziestodwuosobowa kadra ulegnie okrojeniu do 18 siatkarzy, i tylko oni będą mogli wyjść na parkiet w rozgrywkach Ligi Światowej 2005.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved