Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Gruszka: Dopóki będę potrzebny, chcę grać dla reprezentacji

Gruszka: Dopóki będę potrzebny, chcę grać dla reprezentacji

"Trener przyjeżdża na mecz, aby zobaczyć jak gramy. Oczywiście później będą powołania, zgrupowania, treningi, na których wszystko się okaże. Na razie jednak o tym nie myślę" - mówi Piotr Gruszka, w wywiadzie udzielonym Strefie Siatkówki.

W niedzielne popołudnie, Skra Bełchatów pokonała w spotkaniu 13. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki Jastrżębski Węgiel 3:1. Mecz ten oglądał nowy trener reprezentacji – Raul Lozano. Jednym z wyróżniających się zawodników tego spotkania był Piotr Gruszka. Po meczu, rozmawiała z nim Bianka Żak.

Zacznijmy od tego, że wygraliście bardzo ważny mecz z Jastrzębskim Węglem i trzeba przyznać, że zaprezentowałeś się w nim bardzo dobrze. Szczególnie pierwsze dwa sety, w których wszystko Ci wychodziło.– Bardzo się cieszę, że wygraliśmy. Co do formy i gry, to jest to głównie zasługa ciężkiego treningu. Wiedzieliśmy, że mieliśmy nieprzewidzianą „wpadkę” w meczu z Warszawą oraz, że czekają nas ciężkie mecze. Zaczęliśmy od dzisiejszego meczu z Jastrzębiem, później czekają nas spotkania z Olsztynem i Częstochową. Niepokoi mnie jedynie to, że w trzecim secie moje nogi nie wytrzymują. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy. Super mecz Mariusza Wlazłego. Jeśli utrzyma taka formę, to myślę, że możemy być spokojni o naszą drużynę i wyniki kolejnych spotkań.

Zająłeś drugie miejsce w plebiscycie na sportowca Ziemi Łódzkiej. Chciałabym zapytać czy ta nagroda jest dla Ciebie ważna? Grasz przecież w Bełchatowie dopiero pół roku…

– Oczywiście, jest dla mnie bardzo ważna. Cieszę się, że ktoś mnie lubi i docenia to co robię. Myślę, że to, że gram tutaj pół roku nie ma większego znaczenia, ponieważ jestem troszeczkę znany w Polsce, szczególnie w środowisku siatkarskim. Jednak w nowym środowisku i w tak krótkim czasie, taka nagroda jest dużym wyróżnieniem. Szczególnie, że pierwsze miejsce zajęła Ola Urbańczyk, więc ogromnie cieszę się z tego wyróżnienia.

Obserwował Was podczas meczu z Jastrzębiem nowy trener reprezentacji, pan Raul Lozano. Czy wiedząc o jego obecności na trybunach, chciałeś się jakoś bardziej niż zwykle pokazać, udowodnić że nadajesz się do kadry?

– Nie, chcieliśmy przede wszystkim wygrać mecz z Jastrzębiem. Reprezentacja to dla mnie na razie zupełnie inny temat. Trener przyjeżdża na mecz, aby zobaczyć jak gramy. Oczywiście później będą powołania, zgrupowania, treningi, na których wszystko się okaże. Na razie jednak o tym nie myślę.

A w przypadku, kiedy otrzymasz powołanie zagrasz dla reprezentacji Polski?

– Dopóki będę potrzebny, dopóki będę miał siły – tak, chcę grać dla reprezentacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved