Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Podsumowanie XVII kolejki serii B kobiet

Podsumowanie XVII kolejki serii B kobiet

Większość z rozegranych w sobotę spotkań miała jednostronny przebieg, tylko w Białymstoku i Jaworze kibice obejrzeli emocjonujące widowiska. Wyniki nie zmieniły skomplikowanej sytuacji w tabeli. Praktycznie wszystkie zespoły od miejsca czwartego w dół nie mogą być pewne utrzymania w lidze.

Większość z rozegranych w sobotę spotkań miała jednostronny przebieg, tylko w Białymstoku i Jaworze kibice obejrzeli emocjonujące widowiska. Wyniki nie zmieniły skomplikowanej sytuacji w tabeli. Praktycznie wszystkie zespoły od miejsca czwartego w dół nie mogą być pewne utrzymania w lidze.

[line=200,center]W Białymstoku drużynie gospodyń udało się zatrzeć fatalne wrażenie po przegranej w poprzedniej kolejce z MMKS. Jednak nie zaprezentowały na tyle dobrej gry by sprostać szczeciniankom. Celem zmotywowania zespołu trener Tobolski zmienił kapitana, przekazując tą funkcje Jolancie Tobiś. Zabieg przyniósł spodziewany efekt, bo dziewczęta zagrały bardzo ambitnie. W pierszym secie obroniły pięć piłek setowych od stanu 19-24, ale przegrały. W drugim wygrały wykorzystując piątą okazję, wcześniej broniąc cztery setowe. W ostatniej odsłonie prowadziły już 24:22, ale nie utrzymały nerwów na wodzy i przegrały mecz. Niestety, za „wrażenia artystyczne” punktów się w siatkówce nie przyznaje, ale poziom jaki białostoczanki pokazały pozwala mieć nadzieję, że ciężka sytuacja w tabeli jest chwilowa i AZS utrzyma się w lidze.Pronar Zeto AZS Białystok – Piast Szczecin 1:3 (24:26, 32:30, 17:25, 25:27)

[line=200,center]„Mecz za cztery punkty” w Jaworze wygrała Legionovia. Okazało się, że w najtrudniejszych momentach zespół Olimpii jest zbyt mało doświadczony, a stawka meczu i gra przed własna publiką przytłoczyła gospodynie. Spotkanie zacięte było tylko w secie drugim i trzecim. Jaworzanki będą musiały dokonać cudu by utrzymać się w serii B.

Olimpia Jawor – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (17:25, 25:23, 23:25, 18:25)

[line=200,center]Nie ma takiego cudu, który mógłby uchronić przed degradacją zespół z Chodzieży. Gładka przegrana ze Startem kolejny raz potwierdza, że ChTPS wyraźnie odstaje od reszty stawki. Jednak znając ambicję młodej drużyny można być pewnym, że nie odpuszczą żadnego meczu i jeszcze kilkoro przeciwników może stracić z nimi punkty.

ChTPS Chodzież – Start Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 19:25)

[line=200,center]Wisła odprawiła z kwitkiem kolejną drużynę. Zgodnie z oczekiwaniami Sokół nie zmusił do większego wysiłku gospodyń. Jak celnie zauważyła korespondentka Strefy w swej relacji, żal straconych przez krakowianki punktów na początku sezonu, bo walka o awans byłaby realna. Z drugiej strony stawka w czubie tabeli jest bardzo wyrównana, sprawa podziału miejsc decydować się będzie do samego końca sezonu, więc szanse na włączenie się do wyścigu o promocję istnieją.

Wisła Kraków – Sokół Chorzów 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

[line=200,center]MMKS potwierdził klasę. Poza chwilowym rozluźnieniem w secie drugim nie dał pograć ostrowiczankom. Zespół z Dąbrowy w dalszym ciągu nie może odnaleźć formy z początku rozgrywek, ale należy zauważyć, że zawodniczki z Zagłębia grają solidnie i unikają poważniejszych wpadek.

MMKS Dąbrowa Górnicza – AZS Ostrowiec Św. 3:1 (25:18, 21:25, 25:21, 25:13)

[line=200,center]Bełchatowianki nie zdały trudnego egzaminu, jakim jest występ przeciw Politechnice. Tylko w środkowej części drugiego seta gra była wyrównana. Jednak przyjezdne kontrolowały przebieg meczu i nie pozwoliły, aby Skra choć przez moment realnie im zagroziła. Dwupunktowa przewaga nad strefą spadkową to zdecydowanie za mało, aby zespół z Bełchatowa uznał swoja sytuację za spokojną.

Skra Bełchatów – SPS Politechnika Częstochowa 0:3 (16:25, 21:25, 15:25)

[line=200,center]Także piąte miejsce zajmowane przez TPS nie powinno nikogo zwodzić. Rumianki muszą wygrywać, jedna przegrana może zepchnąć ich klub w rejony zagrożone relegacją. W sobotę gospodynie gładko pokonały SMS, który przystąpił do meczu bardzo osłabiony. Mimo to w pierwszym secie młode zawodniczki z Sosnowca napędziły trochę strachu miejscowym, zmuszając je do maksymalnej koncentracji.

TPS Rumia – SMS I PZPS Sosnowiec 3:0 (27:25, 25:15, 25:20)

Zobacz również:

I liga seria B kobiet – XVII kolejka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved