Strona Główna > Aktualności > Seria B mężczyzn: AZS Polit. Śląska – GTPS Gorzów Wlkp.

Seria B mężczyzn: AZS Polit. Śląska – GTPS Gorzów Wlkp.

Spotkanie XVIII kolejki serii B siatkarzy w Gliwicach zapowiadało się na bardzo zacięte. Kibice zebrani w hali wierzyli w zwycięstwo swoich pupili, a trener Wspaniały też łatwo nie chciał oddać skóry i liczył, że to jego drużyna wywiezie zwycięstwo.

Początek pierwszego seta pokazał, że obie drużyny będą zacięcie walczyć o każdą piłkę i o każdy punkt. Zawodnicy dwoili się i troili. Mocne i skuteczne ataki w wykonaniu Iglewskiego i Stanka w AZS-ie oraz Malinowskiego i Lubiejewskiego w GTPS-ie wgniatały w parkiet odbierających. Do stanu 17:17 toczyła się walka punkt za punkt. Później lekką przewagę wywalczyli goście i to oni szczęśliwe wygrali tego seta do 22.

Druga partia to powtórka pierwszej odsłony. Walka punkt za punkt, bitwa o każdą piłkę. Znów dobre ataki Iglewskiego, umiejętnie ustawiany blok gospodarzy i to właśnie akademicy „odskakują” na 4 punkty. Pod koniec partii, podczas zeskoku, kontuzji doznał zawodnik gorzowski – Daniel Mróz. Ten set ostatecznie wygrywają akademicy do 21.

W trzeciej odsłonie od początku dominują gospodarze, którzy w pewnym momencie mieli nawet sześciopunktową przewagę. Jednak zbyt szybko uwierzyli w swoje zwycięstwo. Większe doświadczenie i opanowanie wykazali goście. Skuteczne ataki, mniej błędów w odbiorze i blok niczym ściana – to pozwoliło gorzowianom wygrać seta 27:25.

Czwarta partia to znów od początku walka punkt za punkt. Jednak od połowy seta do głosu dochodzą bardziej doświadczeni gorzowianie, którzy skutecznymi, mocnymi atakami uzyskują kilkupunktowa przewagę. W tym momencie powietrze zeszło z akademików; błędy w polu zagrywki, autowe ataki i set kończy się przegraną do 20, a cały mecz 1:3.

To był bardzo ładny i wyrównany pojedynek, choć kibicom gospodarzy marzył się inny wynik. Wygrali bardziej doświadczeni i ograni w serii B gorzowianie. Na wyróżnienie mimo porażki zasługuje cała drużyna AZS-u. Mecz życia rozegrał Marcin Iglewski – jego ataki budziły zachwyt publiczności. W drużynie gości nieźle spisywali się Jakub Malinowski i Marcin Lubiejewski.

AZS Wasko Politechnika Śląska Gliwice – GTPS Gorzów Wielkopolski 1:3 (22:25, 25:21, 25:27, 20:25)

Składy:

AZS: Czapla, Leś, Iglewski, Stanek, Tepling, Mutryn, Mouelhi (libero) oraz Dembończyk, Pić

GTPS: Doliński, Malinowski, Gaca, Mróz, Lubiejewski, Olichwier, Ciszewski (libero) oraz Łojewski, Kamiński, Nahorski