Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Seria B kobiet: Wisła Kraków – Sokół Chorzów

Seria B kobiet: Wisła Kraków – Sokół Chorzów

W 17. kolejce serii B kobiet, Wisła Kraków podejmowała we własnej hali Sokół Chorzów. Ostatnio do spotkań obu drużyn dochodziło niejednokrotnie, także przed sezonem. Oba zespoły sparowały ze sobą, ale także grały w turnieju o Srebną Siatkę Wisły...

W 17. kolejce serii B kobiet, Wisła Kraków podejmowała we własnej hali Sokół Chorzów. Ostatnio do spotkań obu drużyn dochodziło niejednokrotnie, także przed sezonem. Oba zespoły sparowały ze sobą, ale także grały w turnieju o Srebną Siatkę Wisły. W pierwszej rundzie krakowiankom nie powiodło się, zaliczyły wyjazdowa porażkę 0:3.

Wczoraj role odwróciły się diametralnie. Całe spotkanie rozgrywane było pod dyktando siatkarek Wisły. W zupełności kontrolowały one przebieg wydarzeń na parkiecie, nie dając najmniejszych złudzeń chorzowiankom. Niestety, trener Ryszard Litwin, nie dał szansy gry zawodnczkom spoza pierwszej szóstki, wprowadzając jedynie Magłgorzatę Sikorę na kilka ostatnich akcji. Dobre spotkanie rozegrała Magdalena Piątek, która skutecznie zagrywała i atakowała.Pierwsze dwa sety przebiegły bez historii. W trzecim Wisła osiagnęła ogromną przewagę i wydawać by się mogło, że powinna dobić przeciwniczki – tak się jednak nie stało. Nagle poukładana gra drużyny z Krakowa, całkowicie się zdestabilizowała i nie umiały one wyprowadzić skutecznej akcji. Prawdopodobnie, gdyby przewaga była trochę mniejsza, Wisła przegrałaby tego seta, a drzwi do zwycięsta znów otworzyłyby się dla obu zespołów. Tak się jednak nie stało. W odpowiednim momencie krakowianki skoncentrowały się i zakończyły partię do 20, a całe spotkanie wygrały 3:0.

Był to kolejny dobry mecz krakowskiej drużyny. Smuci fakt, że na początku sezonu zawodniczki nie umiały porozumieć się na boisku i przegrywały mecz za meczem. Być może, gdyby nie ten początek, dziś walczyłyby one o awans do serii A. Teraz jednak, kibicom Wisły pozostaje chyba tylko z nadzieją czekać na nowy sezon i jeszcze lepszą postawę zawodniczek z Krakowa.

Kolejny mecz Wisła zagra na wyjeździe z Legionovią, a później, 19 lutego, u siebie z SPS Politechnika Częstochowa.

Wisła Kraków – Sokół Chorzów 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

Zobacz również:

I liga seria B kobiet – XVII kolejka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved