Strona Główna > Aktualności > Seria B mężczyzn: Avia Świdnik – Skra II Bełchatów

Seria B mężczyzn: Avia Świdnik – Skra II Bełchatów

W kolejnym spotkaniu serii B, świdniccy siatkarze podejmowali u siebie drugi zespół Skry Bełchatów, zajmującą przed tym spotkaniem siódme miejsce w tabeli. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:1 i tym samym drugą z kolei przegraną siatkarzy Avii.

Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla zawodników z Bełchatowa. Na początku wypracowali sobie wprawdzie tylko niewielką przewagę, lecz skutecznie potrafili ją utrzymać (4:1, 9:7, 16:12) i pewnie prowadzili partię (19:16, 23:20), by ostatecznie zwyciężyć 25:22.

Początek drugiego seta korzystny dla bełchatowian (3:2, 6:4). Avii jednak udało się doprowadzić do remisu (8:8), a potem wypracować sobie przewagę (10:8, 13:9) i utrzymywać ją na znaczącym poziomie kilku punktów (16:11, 21:15, 23:18). Set zakończony zwycięstwem gospodarzy 25:20.

Trzecia partia ponownie dobrze rozpoczęta przez gości (6:3, 10:6), którzy tym razem, w przeciwieństwie do seta drugiego, przewagi nie oddali (12:10, 19:14, 21:19) i zwyciężyli 25:22.

Czwarty set był już bardzo wyrównany (3:3, 5:5, 9:9). Początkowo świdniczanie zdobywali punkty po błędach siatkarzy Skry. Przy stanie 10:10 gospodarze zebrali siły i zdobyli cztery punkty pod rząd (14:10), lecz tylko po to, by za chwilę je stracić na rzecz Skry, która te cztery punkty odrobiła (14:14). Nastąpiła kolejna seria remisów (po 15, 16, 17). Przy stanie 17:17 sedzia pierwszy podjął decyzję, z którą nie mogli pogodzić się siatkarze ze Świdnika. Fakt ten wytrącił ich z rytmu, co skutecznie wykorzystali goście doprowadzając partię do końca (22:17, 23:19, 25:21) i zwyciężając w całym spotkaniu 3:1.

Avia Świdnik – Skra II Bełchatów 1:3 (21:25, 25:20, 22:25, 21:25)