Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PLS: Zwycięstwa w Częstochowie i Sosnowcu

PLS: Zwycięstwa w Częstochowie i Sosnowcu

Przedstawiamy wypowiedzi trenerów (Grzegorza Rysia, Edwarda Skorka, Andrzeja Brzezinki oraz Mariana Kardasa), zarówno zwycięskich, jak i przegranych drużyn w sobotnich spotkaniach Polskiej Ligi Siatkówki, rozegranych w Częstochowie i Sosnowcu.

Przedstawiamy wypowiedzi trenerów (Grzegorza Rysia, Edwarda Skorka, Andrzeja Brzezinki oraz Mariana Kardasa), zarówno zwycięskich, jak i przegranych drużyn w sobotnich spotkaniach Polskiej Ligi Siatkówki, rozegranych w Częstochowie i Sosnowcu.

[line=200,center]AZS Częstochowa – PZU AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 22:25, 25:22, 25:20)Grzegorz Ryś – trener PZU AZS Olsztyn:

Był to dość trudny mecz, w którym było widać dużo walki i poświęcenia. Naszym początkowym założeniem była mocna i trudna zagrywka, dająca możliwość odrzucenia przeciwnika od siatki. Jednakże na boisku okazało się, iż skuteczność w tym elemencie w przypadku obu zespołów była podobna. W mojej drużynie zabrakło dziś Wojtka Grzyba, co niestety dało się odczuć. W wyniku jego braku na boisku pojawił się Marcin Możdżonek, który niestety nie potrafił opanować nerwów, przez co popełniał wiele błędów. Poza tym brak skuteczności w końcówkach setów a także pewności w ataku spowodowały przegraną w tym spotkaniu.

Edward Skorek – trener Pamapolu AZS Częstochowa:

Po pierwsze chciałem pogratulować wygranej swojemu zespołowi, bowiem zagrał dziś to co potrafi najlepiej. Najważniejszymi rzeczami w dzisiejszym spotkaniu były dobre ataki i silna, mocna zagrywka. Dużo punktów traciliśmy na początku setów jednak determinacja i chęć walki pozwalały na odrobienie tej straty. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wygrać to spotkanie.

[line=200,center]KP Polska Energia Sosnowiec – Górnik Radlin 3:0 (25:20, 25:15, 25:15)

Andrzej Brzezinka – trener Górnika Radlin:

Jest mi naprawdę bardzo trudno cokolwiek powiedzieć po takim spotkaniu. Było nam bardzo ciężko przejąć dziś kontrolę w tym spotkaniu. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się wygrać to spotkanie i zdobyć tak potrzebne punkty. Jednakże chłopcy wyszli na parkiet bardzo sparaliżowani, co było widoczne w przyjęciu a także zagrywce, co skutecznie wykorzystał nasz przeciwnik, który rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Marian Kardas – trener KP Polska Energia Sosnowiec:

Bardzo obawiałem się tego spotkania, ponieważ w pierwszym spotkaniu w Radlinie prowadziliśmy grę „na styku” i wynik mógł się przechylić zarówno na jedną jak i na drugą stronę. Po zwycięstwie z Politechniką Warszawa obawiałem się o koncentrację w zespole. W pierwszym secie, przy stanie 20:20 oba zespoły mogły wygrać, ale na szczęście to nam przypadł sukces w całym spotkaniu. Podstawowa „6” zagrała dziś bardzo dobrze i jesteśmy już pewni występu w play offach. Postaramy się walczyć o wygrane w następnych spotkaniach, które będą dla nas pewnym sprawdzianem. Na wyróżnienie zasługuje kolejny raz bardzo dobra postawa Mariusza Syguły.

Zobacz również:

Polska Liga Siatkówki – 13. kolejka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved