Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Z Kuby do Portugalii

Z Kuby do Portugalii

Orlando Samuels został nowym trenerem męskiej reprezentacji Portugalii. Na stanowisku tym zastąpił swojego rodaka Juana Diaze, obecnie pracującego w Katarze.


Orlando Samuels został nowym trenerem męskiej reprezentacji Portugalii. Na stanowisku tym zastąpił swojego rodaka Juana Diaze, obecnie pracującego w Katarze.

Portugalia nie jest zupełnie obca dla nowego szkoleniowca, bowiem pracował on już z reprezentacją juniorów tego kraju na przełomie 1997/98 r. Kubańczyk jako główne zadania określił przygotowania zawodników do Mistrzostw Europy i Ligi Światowej w 2005 r. oraz kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2006.Wiem, że portugalska siatkówka jest obecnie dużo silniejsza niż ta, z którą miałem do czynienia na Mistrzostwach Świata w Argentynie. To młoda i ambitna drużyna. Będę robił co w mojej mocy, aby dobrze zaprezentować się w tegorocznych finałach ME, Lidze Światowej oraz kwalifikacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Samuels był trenerem siatkarskiej reprezentacji Kuby mężczyzn od 1985 do 1994 r., z którą zdobył Puchar Świata, dwa razy wicemistrzostwo świata oraz zwycięstwo w Pan-American Games – prestiżowych zawodach rozgrywanych wśród drużyn z krajów obu Ameryk. Nowy trener ma trzy miesiące na obserwację i przygotowania drużyny do treningów, które rozpoczną się na początku maja.

źródło: CEV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved