Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Alojzy Świderek: Nie będę tylko tłumaczem

Alojzy Świderek: Nie będę tylko tłumaczem

Trener siatkarek Winiar Kalisz, Alojzy Świderek jest jednym z trzech kandydatów na stanowisko asystenta nowego trenera reprezentacji Polski siatkarzy, Raula Lozano. Konkurentami Świderka są Krzysztof Felczak i Grzegorz Ryś.

Trener siatkarek Winiar Kalisz, Alojzy Świderek jest jednym z trzech kandydatów na stanowisko asystenta nowego trenera reprezentacji Polski siatkarzy, Raula Lozano. Konkurentami Świderka są Krzysztof Felczak (trener Politechniki Warszawa) i Grzegorz Ryś (trener PZU AZS Olsztyn).

Spodziewałem się takiej decyzji działaczy. Nie prowadziłem oficjalnych rozmów, ale dochodziły mnie sygnały, że będę w wąskim gronie kandydatów – powiedział Świderek na łamach „Sportu”.Przede wszystkim zamierzam spokojnie wypełnić do końca mój kontrakt z Winiarami. Przynajmniej do końca ligi, czyli do maja, moim głównym zadaniem jest prowadzenie zespołu. Ale to nie jest problem, bowiem reprezentacja Polski na pierwszym zgrupowaniu spotka się zapewne kilkanaście dni później. Moim zdaniem nie ma więc konfliktu terminów. NIe znaczy to, że zgodzę się zostać asystentem Lozano. To nie jest decyzja, którą podejmuje się w kilka minut. Muszę porozmawiać z kaliskimi działaczami na temat mojej ewentualnej pracy z zespołem w przyszłym sezonie. Nie można również zapomnieć, że jestem pracownikiem Centralnego Ośrodka Sportu. Obecnie przebywam na urlopie bezpłatnym. Czekają mnie trudne dni. Będę musiał podjąć decyzję, która zaważy na moich przyszłych losach – stwierdził trener.

Przez ostatnie osiem lat Świderek miał niewiele do czynienia z męską siatkówką.

Jest to spory problem. Po raz ostatni pracowałem z siatkarzami we Włoszech w 1997 roku. Dla mnie żeńska siatkówka jest bardziej interesująca, bo więcej zależy od taktyki. Mężczyźni grają bardzo siłowo, a ja za tym nie przepadam – mówił.

Jeszcze sam do końca nie jestem przekonany, że czy chcę współpracować z siatkarzami. Z drugiej strony, moim celem jest powrót do Warszawy, a praca z Lozano mi to zapewnia. Wiele wyjaśnią rozmowy z działaczami. Wtedy dowiem się jakie będą moje obowiązki – dodał trener, który będąc asystentem Andrzeja Niemczyka zdobył z biało-czerwonymi mistrzostwo Europy w 2003 roku.

Dużym atutem Świderka jest znajomość języka włoskiego, którym oprócz hiszpańskiego można porozumieć się z Lozano.

Nie zamierzam być tylko i wyłącznie tłumaczem! Owszem znam język włoski, więc swobodnie mogę rozmawiać z Lozano. Ale mam większe ambicje! – zakończył Świderek.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved