Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Konferencja prasowa PZPS – relacja

Konferencja prasowa PZPS – relacja

Na dzisiejszej konferencji prasowej władze PZPS ogłosiły nazwisko trenera kadry siatkarzy. O tym jak obradowano dziś w Kielcach, a także o tym, kto obejmie funkcję II trenera oraz jak finansowana będzie kadra piszemy poniżej.

Obradujący w Kielcach Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozważał trzy kandydatury na funkcję selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Już w pierwszym głosowaniu odpadła kandydatura Serba Zorana Gaijcia. Głównymi zarzutami pod adresem tej kandydatury było wykorzystywanie przez tego trenera konkursu w Polsce do rozmów z Federacją Rosyjską oraz wysokość wynagrodzenia, jakiego zażądał serbski szkoleniowiec.

Głosowanie w drugiej turze zdecydowaną większością głosów (16:3, przy 1 wstrzymującym się) wygrał Raul Lozano. O sukcesie Argentyńczyka i jego przewadze nad Borisem Kolczinsem zdecydowała przede wszystkim doskonała praca nadesłana do PZPS z pomysłami na prowadzenie kadry siatkarzy. Nie bez znaczenia była również gotowość do natychmiastowego podjęcia pracy. Prezes PZPS, Mirosław Przedpełski, podkreślał, że Raul Lozano ewentualną pracę w Polsce traktował priorytetowo. Argentyńczyk obiecał, że w ciągu pół roku zdobędzie podstawy języka polskiego, co miałoby mu ułatwić porozumiewanie się z zawodnikami. Póki co z niektórymi z nich może rozmawiać po włosku.Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski ma liczyć 8 – 10 osób. PZPS przedstawi Lozano listę kandydatów na funkcję drugiego trenera reprezentacji. Ponoć może na niej zabraknąć obecnego szkoleniowca AZS Olsztyn, Grzegorza Rysia. Głownymi kandydatami prezesa PZPS na to funkcję są: Grzegorz Wagner, Krzysztof Felczak, Alojzy Świderek.

Raul Lozano zapowiedział, że w Polsce nie poprzestanie tylko na pracy z kadrą siatkarzy. Zamierza prowadzić cykliczne szkolenia dla polskich trenerów, wspólne zajęcia z trenerami zagranicznymi oparte na najnowszej myśli szkoleniowej wspartej nowoczesną techniką. PZPS zapowiedział zakupienie programu informatycznego DataVolley, który miałby wspomóc sztab szkoleniowy naszej reprezentacji od strony techniczno-statystycznej.

Mam nadzieję, że Raul Lozano będzie pracować całe cztery lata – powiedział Waldemar Wspaniały.

Trwają ostatnie rozmowy z firmą Polkomtel na temat finansowania kadry siatkarzy i zapewne zakończą się one sukcesem. Mirosław Przedpełski stwierdził, iż ma zapewnienie przyszłego sponsora o wsparciu technicznym naszej kadry. Do dobrych opracowań statystycznych potrzebne będą wysokiej klasy kamery cyfrowe oraz sprzęt elektroniczny – te wydatki wziąć ma na siebie firma Polkomtel. Co ciekawe, przyszły sponsor wyraża również zainteresowanie naszymi reprezentacyjnymi siatkarkami…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2005-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved