Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Historia: Małe punkty AZS Olsztyn

Historia: Małe punkty AZS Olsztyn

Rozgrywki o siatkarski Puchar Polski przechodziły zmienne koleje losu i dopiero w 1981 r. wszystkie sprawy z nim związane zostały uporządkowane, a pucharowe rozgrywki odzyskały właściwą sobie rangę. Bodaj najbardziej dramatyczna w całej historii walka o główne trofeum rozegrała się w Słupsku w 1989 r.

Bodaj najbardziej dramatyczna w całej historii walka o główne trofeum rozegrała się w Słupsku w 1989 r. O Puchar Polski walczyły dwie drużyny: AZS Olsztyn i Stal Stocznia Szczecin, ale zarówno Czarni jak i Resovia nie ułatwiali im zadania. Turniej grano systemem każdy z każdym, a był tak zacięty, że po zakończeniu wszystkich spotkań nie było wiadomo kto wygrał.

W ostatnim meczu spotkały się bowiem Stal Stocznia i AZS Olsztyn. Zwycięstwo Stali gwarantowało jej trofeum, ale ostatecznie mecz wygrał AZS Olsztyn 3:2. Obie drużyny zakończyły turniej z dwoma zwycięstwami i stosunkiem setów 8:5. W ruch poszły kalkulatory i nerwowo liczono małe punkty. AZS miał stosunek 172:145, Stal 160:140. Ostatniego seta olsztynianie wygrali 15:8, Stali zabrakło czterech małych punktów. Trener AZS, Marek Kotulski, fruwał w górę, ale też okoliczności zdobycia przez jego zespół trofeum były niecodzienne.źródło: 80 lat polskiej siatkówki, K. Mecner

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki

Więcej artykułów z dnia :
2005-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved