Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Triumf Jastrzębia w Będzinie

Triumf Jastrzębia w Będzinie

W rozegranym już IV turnieju Sylwestrowym o Puchar Prezydenta Miasta Będzina zwycięzcą okazali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonując w finale obrońców pucharu - Polską Energię.

W dniach 28-29 grudnia odbył się IV Sylwestrowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Będzina w którym udział wzięło 6 drużyn. Swój przyjazd zapowiedziały cztery kluby pierwszoligowe czyli AZS Częstochowa, Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel i Polska Energia Sosnowiec a także dwa kluby z II ligi – MKS MOS Będzin oraz Energetyk Jaworzno.

Większość trenerów oraz zawodników potraktowała ten turniej jako pewną formę przygotowań do następnej części sezonu bowiem dawał on okazję do sprawdzenia nowych ustawień zespołów. Jednak nie przeszkodziło to w dobrej zabawie zarówno publiczności jak i samych zawodników.Pierwszego dnia turnieju zostało przeprowadzonych sześć spotkań grupowych. W grupie A rywalizowały ze sobą drużyny z Częstochowy, Będzina i Sosnowca, a w grupie B zespoły z Bełchatowa, Jastrzębia i Jaworzna.

Spotkaniem otwierającym ten turniej był pojedynek pomiędzy Polską Energią a MOS Będzinem. Wydawać by się mogło iż popularne Kaziki nie powinny mieć problemu z odniesieniem zwycięstwa. Lecz od początku spotkania drużyna z Będzina pokazała, że nie zamierza się tak łatwo poddać a dość duża niespodzianką było jej prowadzenie 2:0. Sympatycy będzińskiego zespołu uwierzyli wówczas, że ich drużyna zwycięży także trzecią partię. Jednak kolejne trzy sety padły łupem sosnowieckiej drużyny, która wygrała 3:2.

W drugim spotkaniu zmierzyły się ekipy z Bełchatowa i Jaworzna. Zespół Skry rozpoczął to spotkanie w eksperymentalnym składzie czego przykładem jest występ Krzysztofa Ignaczaka na pozycji przyjmującego natomiast rolę libero pełnił Robert Milczarek. Nawet w tak zmienionym składzie Skra nie miała problemu z wygraniem 3:0.

W kolejnym spotkaniu rywalizowały ze sobą drużyny z Częstochowy i Będzina. Tak jak w pierwszym spotkaniu będzińska drużyna pokazała, iż potrafi walczyć z najlepszymi czego rezultatem było wygranie seta a także postawienie oporu częstochowskiemu zespołowi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla AZSu.

W następnym spotkaniu na parkiet wybiegły zespoły Jastrzębskiego Węgla i Energetyka Jaworzno. Mistrz Polski miał tylko problem z odniesieniem zwycięstwa w pierwszej partii, która została wygrana dopiero 32:30. Kolejne dwie partie także padły łupem zawodników z Jastrzębia, a mecz zakończył się wynikiem 3:0.

W przedostatnim, zaciętym pojedynku spotkały się ekipy z Częstochowy i Sosnowca. Doszło tutaj do dość nieoczekiwanej niespodzianki bowiem wynik tego spotkania rozstrzygnął się w pięciu setach na korzyść Polskiej Energii. Z takiego obrotu sprawy najbardziej ucieszyli się kibice Kaziki, którzy już dawno nie widzieli zwycięstwa swej drużyny.

Pierwszy dzień turnieju zakończył mecz pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Skrą Bełchatów. Także i w tym spotkaniu Skra wybiegła w rezerwowych składzie oprócz pozycji libero na którą powrócił Krzysztof Ignaczak. Tak jak można się było tego spodziewać o wyniku rozstrzygnął dopiero tie-break wygrany przez Jastrzębie.

Tak więc do finału awansowały drużyny z Sosnowca i Jastrzębia z kompletem zwycięstw natomiast o trzecie miejsce spotkały Skra Bełchatów z AZS Częstochową, a o piąte walczyły Energetyk Jaworzno i MOS Będzin.

W drugim dniu turnieju rozegrano trzy decydujące o kolejności miejsc spotkania. Rozpoczęto spotkaniem o piąte miejsce w którym spotkały się dwie walczące ze sobą w drugiej lidze drużyny. Tak jak przystało na prawdziwy pojedynek o rezultacie zdecydowała piąta partia. Niestety gospodarze pomimo dobrej postawy na boisku nie zdołali jej wygrać a ze zwycięstwa mógł cieszyć się Energetyk Jaworzno.

Przed spotkaniem o trzecie miejsce pomiędzy Skrą i AZS’em kibice spodziewali się ładnego widowiska oraz zaciętej walki. Po raz kolejny Bełchatów zaprezentował się w zmienionym składzie a mianowicie Ignaczak znów grał na pozycji przyjmującego lecz tym razem jako libero wystąpił Michał Chadała. Widoczny brak zgrania w zespole Skry oraz ilość popełnianych błędów własnych zaowocowały przegraniem tego spotkania 1:3. Bardzo dobrze zaprezentował się Grzegorz Szymański, którego ataki były trudne do zatrzymania.

Ostatni dzień turniej zakończył spotkanie finałowe. Sosnowieccy sympatycy podbudowani bardzo dobrą postawą swojej drużyny ze spotkania z Częstochową wierzyli, iż Kaziki obronią wywalczony w zeszłym roku puchar. Ich przeciwnikiem był powracający do formy Jastrzębski Węgiel. Jednak spotkanie zakończyło się dość szybko bowiem w trzech setach na korzyść ekipy z Jastrzębia, która zdobyła Puchar.

Podsumowując cały turniej na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra postawa Tomasza Tomczyka a także Bartosza Dzierżakowskiego, którzy swoją grą pokazali, że w przyszłości mogą stanowić podporę dla niejednego zespołu.

Wyniki turnieju:

28 grudnia (wtorek)

MKS MOS Będzin   - PE Sosnowiec    2:3
(25:23, 32:30, 19:25, 14:25, 14:16)
Skra Bełchatów   - Energetyk Jaworzno 3:0
(25:17, 25:20, 25:23)
AZS Częstochowa  - MKS MOS Będzin   3:1
(25:18, 25:20, 23:25, 25:18)
Jastrzębski Węgiel - Energetyk Jaworzno 3:0
(32:30, 25:18, 25:19)
AZS Częstochowa  - PE Sosnowiec    2:3
(25:21, 28:30, 25:18, 23:25, 13:15)
Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów   3:2
(18:25, 25:22, 20:25, 25:11, 15:7)

29 grudnia (środa)

o 5 miejsce:
MKS MOS Będzin   - Energetyk Jaworzno 2:3
(19:25, 23:25, 25:14, 25:18, 11:15)
o 3 miejsce:
Skra Bełchatów   - AZS Częstochowa   1:3
(16:25, 25:21, 22:25, 15:25)
finał:
Jastrzębski Węgiel - KP PE Sosnowiec   3:0
(25:14, 25:19, 29:27)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved