Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Przed eliminacjami ME w siatkówce kadetek

Przed eliminacjami ME w siatkówce kadetek

Zespoły Białorusi, Litwy, Czech, Rumunii i Portugalii będą rywalami Polski w turnieju kwalifikacyjnym mistrzostw Europy kadetek w siatkówce, który 4-8 stycznia rozegrany zostanie w Dąbrowie Górniczej.

Zespoły Białorusi, Litwy, Czech, Rumunii i Portugalii będą rywalami Polski w turnieju kwalifikacyjnym mistrzostw Europy kadetek w siatkówce, który 4-8 stycznia rozegrany zostanie w Dąbrowie Górniczej. Do finałów, które w marcu odbędą się w Tallinie, awansują dwie najlepsze drużyny.

Jako pierwsze do Dąbrowy dotrą Portugalki. Oczekiwane są przez organizatorów już w Nowy Rok. Dzień przed rozpoczęciem zawodów siatkarki wszystkich ekip będą trenować w hali, w której m.in. rozgrywane są mecze Polskiej Energii Sosnowiec w Lidze Mistrzów (Hala sportowa „Centrum”, Al. Róż 3). Każdej z drużyn towarzyszyć będzie polski opiekun – w tej roli wystąpią studenci władający językami obcymi. Poszczególnym drużynom przyjezdnym kibicować będą uczniowie dąbrowskich szkół. Wstęp na wszystkie mecze będzie wolny.13-osobowa kadra Polski przygotowuje się do turnieju pod okiem trenera Wojciecha Kaszy w Sosnowcu od poniedziałku. Siatkarki trenują po dwa razy dziennie. Reprezentacja oparta jest na zawodniczkach sosnowieckiej SMS. Spoza szkoły jest tylko Berenika Tomsia (Gedania Gdańsk). Pozostałe zawodniczki to Urszula Bejga, Natalia Staniucha, Kinga Zielińska, Marta Haładyn, Dominika Nowakowska, Ewelina Sieczka, Anna Gawron, Klaudia Kaczorowska, Izabela Kożon, Magdalena Soter, Gabriela Wojtowicz, Magdalena Jagodzińska. W zawodach będzie mogło wystąpić 12 siatkarek.

„O rywalkach trudno coś pewnego powiedzieć. Graliśmy tylko z Czeszkami i nasze dziewczyny wygrywały. Tak naprawdę o sile przeciwników będzie można więcej powiedzieć po pierwszym dniu, kiedy obejrzymy wszystkie zespoły w akcji. Oczywiście chciałbym, żeby to polski zespół awansował z pierwszego miejsca. Awans jest ważny także z tego powodu, że później czołowe zespoły z ME mają prawo gry w MŚ” – powiedział Kasza.

Program turnieju:

4 stycznia

15:00 Białoruś - Rumunia
17:00 Litwa - Czechy
ok. 18:00 ceremonia otwarcia
19:00 Polska - Portugalia

5 stycznia

15:00 Czechy - Białoruś
17:00 Portugalia - Rumunia
19:00 Polska - Litwa

6 stycznia

15:00 Rumunia - Czechy
17:00 Litwa - Portugalia
19:00 Białoruś - Polska

7 stycznia

15:00 Portugalia - Czechy
17:00 Litwa - Białoruś
19:00 Polska - Rumunia

8 stycznia

15:00 Białoruś - Portugalia
17:00 Rumunia - Litwa
19:00 Czechy - Polska
ok. 20:00 ceremonia zamknięcia

Wstęp na wszystke mecze wolny.[/pre]

źródło: nieokreślone

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved