Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Kandydaci na trenera reprezentacji siatkarzy przesłuchani

Kandydaci na trenera reprezentacji siatkarzy przesłuchani

Z dwoma kandydatami na stanowisko trenera męskiej reprezentacji siatkarzy - Serbem Zoranem Gajicem oraz Łotyszem Borysem Kolcsinsem - zostały w środę przeprowadzone rozmowy przez kierownictwo i Wydział Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Z dwoma kandydatami na stanowisko trenera męskiej reprezentacji siatkarzy – Serbem Zoranem Gajicem oraz Łotyszem Borysem Kolcsinsem – zostały w środę przeprowadzone rozmowy przez kierownictwo i Wydział Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Obaj pozostawili jak najlepsze wrażenie – powiedział PAP wiceprezes PZPS d/s szkolenia Waldemar Wspaniały. – Gajic ma ogromny dorobek z mistrzostwem olimpijskim i chce jeszcze więcej. Kolcsins odczuwa wielki głód sukcesu. Serb jest emocjonalnym typem południowca, Łotysz to zimna, wyważona osoba z północy. Pamiętajmy, że jest jeszcze trzeci kandydat Argentyńczyk Raul Lozano, który na konkurs przysłał ciekawą pracę i spodziewany jest na rozmowach w Warszawie 3 stycznia„.Ze strony polskiej w przesłuchaniach kandydatów brał również udział były trener reprezentacji, który prowadzi obecnie lidera Polskiej Ligi Siatkówki Skrę Bechatów, Ireneusz Mazur. Był też pod wrażeniem dobrego przygotowania kandydatów.

Kolcins przedstawił charakterystyki naszych zawodników – powiedział Ireneusz Mazur. – Obaj doskonale znają naszą szeroką kadrę. Jeden i drugi mówili, że reprezentację należy oprzeć na 6-7 graczach z obecnego pokolenia, uzupełnionych mistrzami świata juniorów z Teheranu„.

W czasie rozmów poruszane były sprawy m.in. współpracowników. Gajic i Kolcsins zgodzili się, że w tym gronie powinien znaleźć się trener znający dobrze mistrzów świata juniorów. „W tej chwili nie chcę spekulować na temat, czy zostałbym drugim trenerem, czy nie – powiedział PAP Grzegorz Ryś, który doprowadził polski zespół do mistrzostwa świata juniorów. – Mam kontrakt z PZU AZS Olsztyn. Gdy dostanę konkretną ofertę, to wtedy będę się zastanawiać„.

Zarówno Kolcins jak i Gajic chcieliby ze swoich krajów zabrać lekarza i statystyka. „Mam lekarza w Rosji, którego znam od dawna – powiedział Borys Kolcsins. – Nazwisko drugiego trenera z Polski jest, ale nie mam prawa go podać. Jakie mam wymagania? Przede wszystkim musiałby się zgadzać z moją linią szkoleniową„.

Zapytany na co w tej chwili stać reprezentację Polski odpowiedział, że „we wrześniu w mistrzostwach Europy moglibyśmy już walczyć o medal. W kadrach Francji, Rosji, Włoch, czy Serbii i Czarnogóry zachodzą duże zmiany„.

Łotysz pochwalił pomysł zorganizowania konkursu. „Dzięki niemu rozpoczęła się w Rosji dyskusja na temat obsady stanowiska pierwszego trenera w tym kraju” – powiedział. Dodał, że gdyby przegrał, to byłby dla niego pewien psychiczny problem.

O stanowisko trenera męskiej reprezentacji Polski ubiegają się szkoleniowcy z najwyższej światowej półki. „Wierzę, że temat którym zajmujemy się od dwóch i pół miesiąca szczęśliwie doprowadzimy do końca[cite] – powiedział Waldemar Wspaniały. – [cite]Jestem przekonany, że niezależnie kto wygra konkurs wyzwoli z naszej reprezentacji to czego nam się z Irkiem nie udało, gdy byliśmy jej trenerami„.

Zarówno Ireneusz Mazur jak i Waldemar Wspaniały zgadzają się, że „pewne problemy mogą stanowić obowiązki klubowe obu kandydatów w czołowych klubach rosyjskiej superligi.” Kolcsins jest trenerem Dynama Moskwa, Gajic konsultantem w Lokomotiwie Biełgorod. Obaj mają podpisane kontrakty do końca sezonu. Raul Lozano po odejściu przed kilkoma tygodniami z Lube Banca Macerata (czołowy zespół włoskiej Serie A) jest obecnie bezrobotny.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved