Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Zoran Gajic: Najważniejsze są cele i wyzwania

Zoran Gajic: Najważniejsze są cele i wyzwania

Jeden z najsłynniejszych siatkarskich trenerów, Serb Zoran Gajic przyleciał we wtorek wieczorem do Warszawy na rozmowy z kierownictwem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jeden z najsłynniejszych siatkarskich trenerów, Serb Zoran Gajic przyleciał we wtorek wieczorem do Warszawy na rozmowy z kierownictwem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Gajic oraz Łotysz Boris Kolczins i Argentyńczyk Raul Lozano zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu na stanowisko trenera męskiej reprezentacji siatkarzy.Proszę mi wierzyć w ostatnich latach otrzymałem wiele propozycji z różnych federacji i klubów – powiedział Zoran Gajic. – Gdy je rozpatruję, to biorę pod uwagę przede wszystkim możliwość osiągnięcia sukcesu z danym zespołem. Cel i wyzwanie są dla mnie najważniejsze. Gdybym nie widział możliwości odniesienia sukcesu z męską reprezentacją Polski, to w ogóle nie przystąpiłbym do konkursu. Pieniądze nie są najważniejsze i o nich nie chcę w tej chwili w ogóle rozmawiać.” Dodał, że „wie jak bardzo popularna jest w Polsce siatkówka i wie jakie są oczekiwania kibiców„.

Zoran Gajic, który doprowadził reprezentację Jugosławii do mistrzostwa olimpijskiego i świata, powiedział, że „doskonale zna możliwości polskich zawodników. Stelmach, Zagumny, Gruszka czy Szczerbaniuk nie są gorsi od swoich rywali w Brazylii czy we Włoszech.” Z żadnym z polskich zawodników nie miał jednak okazji pracować. Zna natomiast doskonale Leszka Dorosza, byłego szkoleniowca AZS Olsztyn i bardzo mile go wspomina.

Reprezentanci Jugosławii zdobyli w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach Europy i świata blisko sto medali w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej i piłce wodnej.

Mówienie, że w Jugosławii rodziły się większe talenty niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie byłoby nieodpowiedzialnością – odpowiedział Zoran Gajic na pytanie skąd się brały i biorą takie sukcesy. – Zdolnej młodzieży jest pełno w Brazylii, Rosji, Polsce czy Francji. Najważniejszy jest system wyłapywania talentów, szkolenia i organizacja pracy. Te elementy były tajemnicą sukcesów reprezentantów Jugosławii w grach zespołowych„.

Zoran Gajic przestał pracować z reprezentacją swego kraju w 2002 roku. „Nieprawdą jest, że zwolnili mnie z tej funkcji bracia Grbicowie – powiedział kandydat na trenera męskiej reprezentacji Polski. – Decydowały o tym sprawy rodzinne. Przez blisko siedemnaście lat nie miałem urlopu. Byłem bardzo zmęczony„.

We wtorek kandydat na trenera męskiej reprezentacji siatkarzy miał 46 urodziny. Na pytanie, czego mu życzyć – odpowiedział, że „przede wszystkim zdrowia i pomyślności dla rodziny.” Obecnie Zoran Gajic pracuje w zespole dwukrotnego triumfatora Ligi Mistrzów, Lokomotiwie Biełgorod. „Jestem tam doradcą – powiedział. – Z pierwszym trenerem Lokomotiwu, Giennadijem Szypulinem łączy mnie przyjaźń. Pomógł mi w trudnej dla mnie sytuacji życiowej„.

Z Zoranem Gajicem na temat jego wizji prowadzenia reprezentacji Polski, planów szkoleniowych, organizacji pracy i całej logistyki będziemy rozmawiać w środę – powiedział wiceprezes PZPS Bogusław Adamski. – O decyzji, kto z trójki kandydatów zostanie trenerem, poinformujemy 17 stycznia na konferencji prasowej w Warszawie. Dzień wcześniej w Kielcach zbierze się zarząd związku, który podejmie decyzję„.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved