Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Nowi zawodnicy w Nysie

Nowi zawodnicy w Nysie

Marcin Kozioł to kolejny młody zawodnik, który ma wzmocnić kadrę AZS Nysa. Niestety, kontuzji doznali dwaj skrzydłowi: Michał Jaszewski i Jiri Petrasch.

Marcin Kozioł to kolejny młody zawodnik, który ma wzmocnić kadrę AZS Nysa. Niestety, kontuzji doznali dwaj skrzydłowi: Michał Jaszewski i Jiri Petrasch.

– Nie wiem, na ile nowi zawodnicy okażą się wzmocnieniem, a na ile uzupełnieniem kadry, ale wciąż szukamy graczy, by zwiększyć swoje szanse na utrzymanie w lidze – przyznaje Dariusz Pięt, prezes AZS Nysa.Kozioł to 21-letni skrzydłowy, który ostatnio grał w serii B w zespole AZS Gliwice. Wcześniej z tego klubu do Nysy przyszedł 23-letni atakujący Damian Wilk. – Kozioł ma potencjał na dobrego gracza, jest skoczny – ocenia Jan Ryś, trener AZS Nysa.

Niestety, Petrasch, który miał być czołowym zawodnikiem zespołu, złapał kontuzję ścięgna Achillesa, co gorsza, na uraz kolana narzeka Jaszewski i jeśli podda się operacji, zostanie wyłączony z gry na kilka miesięcy. Najwcześniej w połowie stycznia do zespołu dołączy młody rozgrywający Waldemar Kaczmarek z SMS Spała. Tym samym pierwszym i jedynym rozgrywającym jest Jarosław Macionczyk.

To nie koniec wzmocnień nysan, którzy chcą pozyskać libero Marcina Krysia z Częstochowy i Macieja Kordysza. Obaj grali we wczorajszym sparingu z Piłą, wygranym przez nysan 3:2.

Na giełdzie nazwisk pojawiają się też dwaj środkowi: Dariusz Szulik z Bełchatowa i Artur Augustyn z Kędzierzyna. Jednak ich ewentualne przejście uzależnione jest nie tylko od finansów, ale i od tego, czy do zdrowia w Kędzierzynie wróci Jarosław Stancelewski, a w Bełchatowie Damian Dacewicz.

Nysanie po wzmocnieniach 4 stycznia wyjadą na obóz do Międzybrodzia Bialskiego.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved