Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Boris Kolczins w Warszawie

Boris Kolczins w Warszawie

W środę przed południem przyleciał do Warszawy, na rozmowy z kierownictwem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Borys Kolczins, jeden z trójki kandydatów na stanowisko trenera męskiej reprezentacji.


W środę przed południem przyleciał do Warszawy, na rozmowy z kierownictwem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Borys Kolczins, jeden z trójki kandydatów na stanowisko trenera męskiej reprezentacji.„Zajmowałem się reprezentacją Rosji, ale mówiło się, że to ‚sborna Szypulina’ – powiedział Borys Kolczins, które obecnie prowadzi czołowy zespół rosyjskiej superligi, Dynamo Moskwa. – W Polsce byłbym pierwszym. Historię światowej siatkówki trochę znam i wiem czym była drużyna Huberta Wagnera. Poza tym widziałem grę obecnego zespołu narodowego i uważam, że jest on bardzo interesujący. Do tego dochodzi organizacja, zainteresowanie kibiców oraz mediów. Jest wiele plusów pracy tutaj. Z waszą reprezentacją można wiele zrobić.”

Borys Kolczins dodał, że „wie jak wielką popularnością cieszy się w Polsce siatkówka.” – „Ostatnio mogłem o tym przekonać się na Memoriale Wagnera w Olsztynie – powiedział kandydat na trenera męskiej reprezentacji Polski. – Wcześniej byłem u was przy okazji meczów Ligi Światowej. Widziałem pełne hale i wspaniałą publiczność, która sportowo i kulturalnie dopinguje również rywala. Jest to coś niesamowitego.”

Zdaniem Borysa Kolczinsa „tej publiczności coś się należy, zasługuje ona na jakiś prezent w postaci sukcesu. To ogromne zainteresowanie byłoby dla mnie dodatkowym wyzwaniem.”

W tym sezonie w rosyjskiej superlidze gra pięciu Polaków. „Wszyscy są ogromnie zdyscyplinowani, pracowici i obowiązkowi – powiedział Borys Kolczins. – Starają się pokazać w grze wszystko co potrafią najlepiej. Na pewno niektórzy z nich musieli przejść adaptację. Polacy grają w klubach, które nie zaliczają się do czołówki, więc na nich spoczywa dodatkowy jeszcze, trudny obowiązek walki o utrzymanie się w superlidze. Nie widziałem tylko chłopaka, który gra w Nowosybirsku (Krzysztof Janczak -PAP), ale z tego co słyszę, to jest tam podstawowym zawodnikiem.”

Na pytanie czy któregoś z piątki Polaków występujących w Rosji wziąłby do Dynamo Borys Kolczins odpowiedział: „Widziałem dobre i słabsze mecze Roberta Prygla. Gdyby swoją formę ustabilizował, to wtedy miałby szanse.”

Boris Kolczins grać w siatkówkę zaczął w wieku 11 lat. Trenerem został we Włoszech, gdy zakończył karierę sportową. Obecnie prowadzi Dynamo Moskwa, które w fazie grupowej Ligi Mistrzów nie przegrało jeszcze meczu. W niedzielę, w finale Pucharu Rosji, Dynamo Moskwa przegrało 0:3 z Dynamem Kazań.

We wtorek wieczorem przyleciał do Warszawy Serb Zoran Gajic, również ubiegający się o stanowisko trenera reprezentacji siatkarzy. W środę kierownictwo PZPS przeprowadzi rozmowy z oboma kandydatami.

Trzeci kandydat, który został zakwalifikowany do drugiego etapu konkursu, Argentyńczyk Raul Lozano spodziewany jest w Warszawie na początku stycznia.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved