Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Zapowiedź 13. kolejki włoskiej Serie A mężczyzn

Zapowiedź 13. kolejki włoskiej Serie A mężczyzn

Już we wtorek 28 grudnia rozegrany zostanie pierwszy mecz 13. serii spotkań we włoskiej Serie A. Drużyna Sebastiana Świderskiego – RPA Perugia podejmie Marmi Lanza Verona.

Już we wtorek 28 grudnia rozegrany zostanie pierwszy mecz 13. serii spotkań we włoskiej Serie A. Drużyna Sebastiana Świderskiego – RPA Perugia podejmie Marmi Lanza Verona.

RPA-LuigiBacchi.it Perugia – Marmi Lanza VeronaTyp Strefy Siatkówki – wygrana RPA Perugia

W tym meczu nie można wskazać zdecydowanego faworyta, lecz mimo wszystko więcej szans na wygraną zdaje się mieć drużyna prowadzona przez Bruno Bagnoliego, która zajmuje przed tą serią spotkań czwarte miejsce. W ostatniej serii spotkań pokonała Itas Trentino, a znakomicie zagrali Włoch polskiego pochodzenia – Michal Lasko, Kubańczyk Ramon Gato, a także mierzący 208 cm Andrea Semenzato. Gdyby dołączyć do tego grającego w Veronie Frantza Granvorke to zapowiada nam się bardzo emocjonujące spotkanie. RPA przegrało w ostatniej kolejce z Edilbasso&Partners Padova 0:3, lecz dobre spotkanie rozegrał Sebastian Świderski i jeden z najlepszych punktujących całej ligi Osvaldo Hernandez. Liczymy na kolejny dobry mecz Polaka a co za tym idzie na wygraną RPA.

[line=200,center]Lube Banca Marche Macerata – Copra Piacenza

Typ Strefy Siatkówki – wygrana Lube Banca Marche Macerata

Spotkanie Lube Banci Maceraty z Copra Piacenza wydaje się być absolutnym hitem 13 kolejki włoskiej Serie A. Spotkają się aktualny wicelider z liderem ligi. W zespole z Maceraty zagrają m.in. Lorenzo Bernardi, Angel Dennis, a także fenomenalny Serb Ivan Milijković. Po drugiej stronie siatki staną takie gwiazdy światowej siatkówki jak np. Brazylijczyk Rodrigues Anderson, Kubańczyk Leonell Marshall czy Serb Nikola Grbić. Będzie to także pojedynek dwóch znakomitych libero, w drużynie z Maceraty Włoch Mirko Corsano, natomiast w drużynie z Piacenzy zagra reprezentant Brazylii Santos Sergio. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco, więcej szans wydaje się mieć drużyna z Maceraty, która zagra przed własną publicznością.

[line=200,center]Acqua & Sapone Icom Latina – Edilbasso&Partners Padova

Typ Stefy Siatkówki – wygrana Edilbasso&Partners Padova

W Spotkaniu Acqua & Sapone Latina z Edilbasso&Partners Padova zobaczymy dwóch Polaków. Najprawdopodobniej jednak tylko Arkadiusz Gołaś wybiegnie w pierwszym składzie ekipy z Padvy – Krzysztof Stelmach będzie musiał się zadowolić rolą rezerwowego. Spotkanie to zapowiada emocjonująco, ponieważ wydaje się, że są to drużyny podobnej klasy z lekkim wskazaniem na Edilbasso. Przed tą serią spotkań zajmowały one odpowiednio 10 i 7 miejsce. W składzie Acqua prawdopodobnie pierwsze skrzypce znów będą grali Francesco Biribanti, Marco Molteni i Serb Vladimir Grbić. Pewnymi punktami drużyny z Padvy będą pewnie jak zawsze: świetny w tym sezonie Bułgar Ventzislav Simeonov, Węgier Domotor Meszaros, Włoch Leonardo Morsut i wspomniany wcześniej polski środkowy – Arkadiusz Gołaś.

[line=200,center]Itas Diatec Trentino – Prisma Taranto

Typ Strefy Siatkówki – wygrana Itas Diatec Trentino

Wyrównanego spotkania można się także spodziewać w Trentino, gdzie tamtejsze Itas będzie podejmowało Prisma Taranto. Więcej szans na wygraną ma drużyna gospodarzy, która zajmuje w obecnych rozgrywkach ósmą pozycje – czyli o cztery miejsca wyżej od drużyny gości. W drużynie gospodarzy zobaczymy m.in. reprezentanta Włoch Adree Sartorettiego, reprezentanta Serbii i Czarnogóry Gorana Vujevicia, Brazylijczyka Andre Hellera, a także czeskiego środkowego Michała Raka. Drużyna z Taranto zagra w najsilniejszym składzie, którego najważniejszymi zawodnikami są Włoch Juan Carlos Cuminetti i Francuz Renaud Herpe.

[line=200,center]Daytona Modena – Sisley Treviso

Typ Strefy Siatkówki – wygrana Sisley Treviso

W środę w Modenie dojdzie do spotkania drużyny Daytona z aktualną trzecią ekipą ligii włoskiej – Sisleyem Treviso. Zdecydowanym faworytem tego meczu są goście prowadzeni przez Daniele Bagnoliego. W składzie drużyny z Treviso znajdują się tacy gracze jak Brazylijczyk Gustavo Endres, czy cała rzesza reprezentantów Włoch (Alessandro Fei, Valerio Vermiglio, Samuele Papi, Alberto Cisolla, Pasquale Gravina, Alessandro Farina). Ekipa Daytona prowadzona przez legendarnego trenera z Argentyny – Julio Velasco może się pochwalić jedynie takimi zawodnikami jak Brazylijczyk Dante Amaral czy Włoch Andrea Giani.

[line=200,center]Teleunit Gioia del Colle – Acqua Paradiso Montichiari

Typ Strefy Siatkówki – wygrana Acqua Paradiso Montichiari

Spotkanie Teleunit Gioia del Colle z Acqua Paradiso Montichiari będzie spotkaniem dwóch aktualnie najsłabszych drużyn we włoskiej Serie A. Faworytem wydaje się być drużyna z Montichiari, w której szeregach zobaczymy m.in. Włocha Mauro Gavotto, Bułgara Plamena Konstantinova i Holendra Reindera Nummerdora. W ekipie Teleunitu ujrzymy natomiast znanego z polskich parkietów (Polska Energia Sosnowiec i Jastrzębski Węgiel) Słowaka Petera Divisa, Rumuna Bogdana Olteanu i Greka Athanasiosa Psarrasa. Bardzo prawdopodobne, że drużyna Acqua zapisze na swoim koncie piątą wygraną, natomiast Teleunit dozna kolejnej, dwunastej już porażki.

[line=200,center]Tonno Callipo Vibo Valentia – Bre Banca Lannutti Cuneo

Typ Strefy Siatkówki – wygrana Tonno Callipo Vibo Valentia

Faworytem spotkania pomiędzy Tonno Callipo a Bancą Lannutti wydaje się być drużyna prowadzona przez Daniele Ricciego. Będzie jednak bardzo trudno o wygraną, ponieważ w drużynie gości zagra najlepiej punktujący obecnie zawodnik całej ligii – Belg Wout Wijsmans (średnio na mecz zdobywa prawie 22 punkty!). Jeżeli jednak uda się im go powstrzymać (o co będzie bardzo trudno) to szanse na wygraną na pewno wzrosną. Przed tym spotkaniem drużyna Tonno Callipo zajmuje piąte miejsce, natomiast ekipa Bre Banca plasuje się na miejscu dziewiątym.

Zobacz:

Serie A mężczyzn – 13. kolejka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved