Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Co dalej z Polską Energią Sosnowiec?

Co dalej z Polską Energią Sosnowiec?

Na początku stycznia wyjaśni się przyszłość siatkarskiej Polskiej Energii Sosnowiec. Klub ma kłopoty finansowe. Na pewno jednak drużyna dokończy rozgrywki Ligi Mistrzów.

Na początku stycznia wyjaśni się przyszłość siatkarskiej Polskiej Energii Sosnowiec. Klub ma kłopoty finansowe. Na pewno jednak drużyna dokończy rozgrywki Ligi Mistrzów.

Dokończenie rozgrywek w Lidze Mistrzów jest bardzo ważne. Chcemy bowiem uchronić inne polskie kluby przed sankcjami, które groziłyby im w kolejnych edycjach po naszym wycofaniu – powiedział szef Rady Nadzorczej Polskiej Energii, Piotr Hałasik.Dodał, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Z planem naprawczym spółki zawodnicy zostaną zapoznani przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Klub wystąpił o wydłużenie dla swoich graczy okresu transferowego do końca stycznia. Chodzi o to, by mieli wolną rękę przy szukaniu nowego klubu, jeżeli nie zaakceptują programu naprawczego.

Zdaniem Hałasika w najczarniejszym scenariuszu klub zostanie postawiony w stan likwidacji. Szanse na wyjście z kryzysu ocenił na „50/50”. Podkreślił, że klub ma zaległości wyłącznie wobec byłych graczy Polskiej Energii, co wynikało z błędnej polityki transferowej poprzedniego prezesa zarządu.

– Jak się chce budować Real, to trzeba mieć na to rzeczywiste, a nie wirtualne pieniądze – stwierdził. Gwoździem do trumny było wycofanie się sponsora, który deklarował sfinansowanie uczestnictwa w Lidze Mistrzów. – Mamił nas pięć miesięcy. Jestem już po 50-tce, a wciąż się uczę – zakończył Piotr Hałasik.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved