Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Zdolny rocznik szesnastolatek

Zdolny rocznik szesnastolatek

Gorączka i przeziębienie zaskoczyły tuż przed Bożym Narodzeniem trenera naszych siatkarek Andrzeja Niemczyka. "Rocznik naszych szesnastolatek jest moim oczkiem w głowie - powiedział. - Dziewczyny są bardzo wysokie i zdolne."


Gorączka i przeziębienie zaskoczyły tuż przed Bożym Narodzeniem trenera naszych siatkarek Andrzeja Niemczyka. Chciał, nie chciał – musiał się położyć do łóżka.

„Dlatego też nie byłem na meczu na szczycie w Pile – powiedział Andrzej Niemczyk. – Zwycięstwo do zera nie zaskoczyło mnie. Nafta u siebie jest bardzo groźna. Winiary poza własną halą tracą dużo na wartości. W dodatku Sielicka jest kontuzjowana i Alek Świderek nie ma zbyt dużo ruchu przy zmianach. Ma mało wartościową ławkę.”Zdaniem Andrzeja Niemczyka „do walki o mistrzostwo Polski powinno włączyć się kilka zespołów. Do czołówki wróci Bielsko, które wpadło w dołek, ale z niego wykaraska. Nie wiem co jest z Muszynianką. Liczono, że włączy się do walki o czwórkę. Bydgoszcz jest dla mnie niewiadomą. Do tej pory spisuje się rewelacyjnie. Pozytywnie oceniam Poznań.”

W styczniu dojdzie do interesującej rywalizacji pomiędzy Naftą i Sirio Perugia z Dorotą Świeniewicz i Katarzyną Gujską w Pucharze CEV. „Oceniam szanse jak 60:40 dla Włoszek – mówi trener reprezentacji Polski. – Z Włoszkami już wygrywaliśmy. Perugia na pewno należy do najsilniejszych klubów w Europie. Proszę pamiętać, że tylko kontuzja Doroty przeszkodziła mu w wygraniu Ligi Mistrzyń. Nasze zawodniczki teraz już nie boją się tak Włoszek jak kiedyś.”

W 2005 roku Andrzej Niemczyk życzy polskiej siatkówce sukcesów, sponsorów oraz możliwości profesjonalnego działania. „Potencjał w kraju jest ogromny. Nie mamy natomiast takich warunków jak np. we Włoszech” – powiedział trener Niemczyk.

W okresie świątecznym Andrzej Niemczyk wybiera się na narty do Szczyrku. „Jeżdzę tak szybko na ile mi nogi pozwalają” – powiedział. Na początku roku będzie w Dąbrowie Górniczej, gdzie rozegrane zostaną kwalifikacje do mistrzostw Europy.

„Ten rocznik naszych szesnastolatek jest moim oczkiem w głowie – powiedział. – Dziewczyny są bardzo wysokie i zdolne.”

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved