Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > GTPS Gorzów Wielkopolski w stanie likwidacji

GTPS Gorzów Wielkopolski w stanie likwidacji

Zarząd Gorzowskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej uznał, że przy obecnych długach dalej nie da się funkcjonować.

Obecnie Gorzowskie Towarzystwo Piłki Siatkowej ma 262 tys. zł długu i zajęte wszystkie konta bankowe przez zniecierpliwionych wierzycieli.

Zarząd Gorzowskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej uznał, że przy obecnych długach dalej nie da się funkcjonować.

Taka droga pozbycia się bagażu finansowego przez jeden czy drugi klub to w polskim sporcie nie pierwszyzna. Gorzowscy siatkarze też już raz zmieniali barwy klubowe. Od wiosny 2002 r. do dzisiaj jest likwidowany Klub Sportowy Stilon, w którym zespół odnosił do tej pory największe sukcesy – zdobył Puchar Polski oraz srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski.Obecnie Gorzowskie Towarzystwo Piłki Siatkowej ma 262 tys. zł długu i zajęte wszystkie konta bankowe przez zniecierpliwionych wierzycieli. Około 85 tys. zł zalega tzw. dostawcom usług, czyli m.in. siatkarzom, którzy reprezentowali klub w poprzednich sezonach. – Niestety z takim długami nie ma szans na dalsze normalne funkcjonowanie – powiedział obecny prezes GTPS Paweł Górnikiewicz. – Rozmawialiśmy z dziesiątkami sponsorów. Prawie każdy patrzy jednak na obecny bilans i z góry zapowiada, że nie ma zamiaru spłacać naszych długów. Co mogliśmy to zrobiliśmy. Dzięki miejskiej dotacji popłaciliśmy bieżące zobowiązania. Nie mamy nowych zaległości wobec siatkarzy obecnie grających u nas, trenera, także prawie wszystkich szkoleniowców grup młodzieżowych. Opłaciliśmy likwidatorowi KS Stilon halę. Niestety innych potrzeb nie jesteśmy w stanie spełnić, bo zwyczajnie nie mamy pieniędzy.

Za zlikwidowaniem GTPS było 15 członków klubu, pięciu wstrzymało się od głosu. Jednym ze wstrzymujących był siatkarz Roman Bartuzi, obecnie grający w II-ligowej Olimpii Sulęcin. – GTPS ma wobec mnie zaległości, ale zdaję sobie sprawę, że w tym momencie odzyskać pieniądze będzie bardzo trudno – mówił zawodnik. – Przecież ten klub nie ma żadnego majątku, który mógłby przeznaczyć na spłacenie zobowiązań.

Klub ma być zlikwidowany najpóźniej do 30 czerwca 2005 roku. Wcześniej, bo już do 31 stycznia ma przekazać wszystkie zespoły do nowego stowarzyszenia, które będzie odpowiadać za gorzowską siatkówkę. Będzie to Gorzowskie Towarzystwo Promujące Siatkówkę. GTPS zastąpi więc GTPS. Takie stowarzyszenie zostało już założone, w styczniu wybierze zarząd i prezesa. Na pewno znajdą się w nim członkowie obecnego zarządu: Paweł Górnikiewicz, Zenon Michałowski i Marian Olechnowicz. Cała trójka zgodnie twierdzi, że tylko z czystą kartą siatkówka ma realne szanse jeszcze raz spróbować odbudować się i wkrótce wrócić na sportowe szczyty. – Nikomu nie obiecujemy świetlanej przyszłości, wszyscy dokładnie wiemy jak trudno w dzisiejszych czasach znaleźć jednego strategicznego sponsora – mówił ostatni prezes GTPS Paweł Górnikiewicz. – Nie interesuje nas jednak egzystencja na pograniczu serii B i II ligi. Ludzi podobnie myślących, mających ambicje pomóc siatkarzom zapraszamy do klubu. My będziemy prosić, rozmawiać, namawiać. Musimy być dobrej myśli, bo trudno wyobrazić sobie Gorzów bez siatkówki.

Nadzwyczajne walne zebranie starego GTPS odbyło się w małym pokoju w hali Stilonu, gdzie stoją wszystkie puchary zdobyte m.in. przez siatkarzy. Blisko najbardziej okazałego trofeum – Pucharu Polski – siedział trener Waldemar Wspaniały, jeden z twórców naszych sukcesów. Czy on i siatkarze dostaną jeszcze szansę na sięgnięcie po kolejne laury?

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved