Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sokół Mogilno – Energetyk Poznań

Sokół Mogilno – Energetyk Poznań

Ciekawe i emocjonujące widowisko stworzyły w Mogilnie, w meczu szóstej kolejki II ligi grupy 1, siatkarki miejscowego Sokoła i Energetyka Poznań. Po dramatycznym czwartym secie, gospodynie uległy drużynie z Poznania 1:3.

Siatkówka cieszy się w Mogilnie dużym zainteresowaniem. Wypełniona po brzegi hala, odgłosy bębnów i wielu trąbek, cheerleaderki, fanatyczni kibice – to stwarza doskonałą oprawę spotkania. Do poziomu kibiców dostosowały się również tym razem siatkarki, które zagrały na dobrym, II-ligowym poziomie.

Już pierwszy set sobotniego meczu pokazał, że spotkanie będzie bardzo zacięte. Żadna z drużyn nie uzyskiwała wyraźnej przewagi. Dopiero w końcówce tej partii, Sokół odskoczył na 24:20. Gospodynie nie umiały jednak zakończyć seta udaną akcją i w konsekwencji po stracie sześciu punktów… przegrały 24:26.

Równie zacięta była druga partia meczu. Walka punkt za punkt trwała do samego końca. Tym razem Sokół wytrzymał do ostatniej piłki i wygrał 27:25. Po godzinie gry na tablicy widniał rezultat 1:1. Trzeci set to wyraźna dominacja siatkarek z Poznania. Uważniejsza gra, mniej błędów, a przede wszystkim skuteczny atak i wynik 25:18 dla przyjezdnych.

To co emocjonowało kibiców w końcówkach pierwszego i drugiego seta było niczym, w porównaniu z dreszczowcem, jaki oglądali widzowie zgromadzeni w hali, w secie czwartym. Energetyk wyszedł na prowadzenie 24:22. Siatkarki Sokoła, niesione głośnym dopingiem walczyły jednak do samego końca. Zespół gospodyń obronił 11 meczboli! Niestety, dwunastego już nie był w stanie… Przegrana 33:35 w secie czwartym i po dwugodzinnym spotkaniu w całym meczu 1:3.

Zdaniem wielu obserwatorów spotkania, mecz mógłby zakończyć się innym rezultatem, gdyby gospodynie nie zmarnowały szansy wygrania pierwszego seta. Nie brakowało też odmiennych opinii. "Poznanianki były dużo lepsze technicznie i mogliśmy przegrać nawet 0:3" – powiedział po spotkaniu jeden z miejscowych kibiców. Trudno nie przyznać mu racji. Energetyk dokładniej rozgrywał piłkę, siatkarki z Poznania brylowały też zdecydowanie w bloku. W Sokole natomiast wyróżniała się libero Angelika Głowacka i atakująca Dorota Lewandowska.

Sokół Mogilno – Energetyk Poznań 1:3 (24:26, 27:25, 18:25, 33:35)