Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jerzy Salwin zrezygnował z pracy w Nysie

Jerzy Salwin zrezygnował z pracy w Nysie

fot. archiwum

Słabe wyniki sportowe osiągane przez zespół AZS Nysa - taką przycznę swojej rezygnacji podał trener Jerzy Salwin. O kłopotach tego zespołu wiadomo już od dawana. Ostatnie porażki z AZS Politechniką Warszawa i Górnikiem Radlin przepełniły kielich goryczy.

Coś musi w Nysie ruszyć z miejsca – powiedział Jerzy Salwin, który po porażce z Górnikiem Radlin złożył rezygnację z funkcji trenera zespołu. – Liczę, że moja decyzja pomoże klubowi. W tym mieście jest wielkie zapotrzebowanie na siatkówkę.

 

W poprzednim sezonie siatkarze z Nysy zapewnili sobie miejsce w play off. Po zakończeniu rozgrywek z zespołu odeszło kilku kluczowych graczy m.in. Gacek, Łuka, Olejniczak, Patucha. W nowych miejscach okazali się zawodnikami bardzo potrzebnymi. Ich zmiennicy nie prezentują już tej klasy. Wyróżnia się 37-letni Adam Kurek, a to o czymś świadczy – dodał Jerzy Salwin. 

AZS Nysa w sezonie 2004/2005 przegrał sześć spotkań. Po takiej serii uznałem, że najlepiej będzie jak odejdę. Zawsze trener bierze odpowiedzialność za wyniki – powiedział Jerzy Salwin. – Ja ten zespół prowadziłem, ja trenowałem i ja ponoszę winę.

 

Zdaniem Jerzego Salwina trzeba ten zespół wzmocnić. Do 15 stycznia jest czas – powiedział trener Salwin. – Nie bardzo jest natomiast skąd brać zawodników. W tym składzie drużyna na zasadzie zrywu może wygrać jednego-dwa sety.

 

W Nysie coraz głośniej mówi się, że od najbliższego meczu zespół poprawdzi duet Jan Ryś – Janusz Bułkowski.

 

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2004-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved