Strona Główna > Aktualności > Porażka AZS-u Ostrowiec Świętokrzyski w Bełchatowie

Porażka AZS-u Ostrowiec Świętokrzyski w Bełchatowie

Mecz przyniósł kibicom dużo emocji. W pierwszym secie zawodniczki z Ostrowca postawiły twarde warunki, wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie, ale szybko straty odrobiły gospodynie. Później w tej partii punkty zdobywały głównie siatkarki Skry, systematycznie powiększając przewagę.

Dzisiejszy mecz przyniósł kibicom z pewnością dużo emocji. W pierwszym secie zawodniczki z Ostrowca postawiły twarde warunki, wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie. Szybko straty odrobiły jednak gospodynie. Później w tej partii punkty zdobywały głównie siatkarki Skry, systematycznie powiększając przewagę.

W drugim secie nie było już tak łatwo młodym zawodniczkom Skry. Przyjezdne akademiczki walczyły bardzo dzielnie, nie dając odejść bełchatowiankom zbyt daleko. Nie były jednak w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść w tej części meczu.

Udało im się to natomiast w secie trzecim, który od samego początku był pokazem dobrej gry gości i pełnej błędów w wykonaniu gospodyń. Tylko początek tej partii był wyrównany, a od stanu 5:5 stale utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie zawodniczek AZS-u.

Wielkiego ducha walki wykazały natomiast gospodynie w secie czwartym. Od początku do końca tej partii na parkiecie istniały tylko siatkarki Skry, które w zasadzie nie popełniały żadnych błędów.

Po tym meczu nadzieje na utrzymanie się Skry w serii B są coraz bliższe spełnieniu. Na pewno można powiedzieć, że mają one oparcie w stanie rzeczywistym i ich spełnienie jest bardzo prawdopodobne.

KPS Skra Bełchatów – AZS Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:13)

Składy:

Skra: B. Pikoń-Sikora, M Łukarzewska, M. Bieńkowska, M. Kwaśniewicz, J. Gawin, M. Skorupa, E. Grądzka (l) oraz na zmiany wchodziły: K. Grelowska, M. Górny, P. Drewicz

AZS: A. Wiśniewska, D. Zagojska, A. Skorupska, P. Smykiel, J. Kosiorowska, A. Brozek, A. Dudek (l) oraz na zmianę wchodziła P. Jagiełło.