Strona Główna > Aktualności > „Nie lekceważcie nas!” – wywiad z Bartłomiejem Soroką

„Nie lekceważcie nas!” – wywiad z Bartłomiejem Soroką

Po spotkaniu Polskiej Energii z Jastrzębiem poprosiliśmy o rozmowę Bartka Sorokę. Zawodnik Polskiej Energii Sosnowiec opowiada o przyczynach porażki w Biełgorodzie i o zwycięstwie z mistrzem Polski.

Justyna Kuc: Czy sądziłeś przed wyjazdem do Biełgorodu, że drużyna Polskiej Energii pokaże się z tak dobrej strony i będzie prowadziła tak wyrównaną walkę z mistrzem Rosji?

Bartłomiej Soroka: Myślę, że tak naprawdę to sami do końca nie wierzyliśmy, chociaż każdy chciał podjąć walkę. Myślę, że oni nas troszkę zlekceważyli. Sądzili, że ten mecz sam się wygra. Może widzieli nasz wynik z Noliko, gdzie przegraliśmy 3:0. Myślę, że na tą naszą postawę złożyło się parę czynników, bowiem wyszliśmy bez obciążeń, bez stresu i stąd taki wynik.

JK: Na pewno jest Wam trochę żal tego piątego seta, gdyż tak grającą drużynę Lokomotivu można było pokonać?

BS: Na pewno, gdyż można było wygrać w 3 lub w 4 setach także jakiś niedosyt na pewno pozostał, ale została satysfakcjach gdyż wydaje mi się, że zademonstrowaliśmy się całkiem przyzwoicie.

JK: A jakie atuty w piatym secie dzisiejszego spotkania przesądziły o waszej wygranej z Jastrzębiem?

BS: Myślę, że taka zawziętość, bowiem nie graliśmy w żadnym elemencie tak bardzo dobrze ani w zagrywce ani w ataku. Bardzo chcieliśmy skończyć tego tie-break’a, bo to już nie pierwszy, który graliśmy i do tej pory wszystkie przegraliśmy i może taka chęć, ambicja, walka o każdą piłkę i to dzisiaj zadecydowało o wygranej.

JK: W najbliższym czasie czekają Was trudne spotkania: z Olsztynem na wyjeździe oraz greckim Iraklisem w Lidze Mistrzów, tak więc co należy jeszcze poprawić w grze by móc walczyć o zwycięstwa w tych spotkaniach?

BS: Zagrywkę, zagrywkę i jeszcze raz zagrywkę.

JK: I tego Wam życzę, dziękując za rozmowę oraz samych zwycięskich spotkań.