Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > W meczu dwóch Stali lepsze bielszczanki

W meczu dwóch Stali lepsze bielszczanki

Nie udała się inauguracja sezonu przed własną publicznością siatkarkom z Mielca. W meczu dwóch Stali, który miał być szlagierem trzeciej kolejki, mistrzynie z Bielska wypunktowały gospodynie, aktualne brązowe medalistki.


Nie udała się inauguracja sezonu przed własną publicznością siatkarkom z Mielca. W meczu dwóch Stali, który miał być szlagierem trzeciej kolejki, mistrzynie z Bielska wypunktowały gospodynie, aktualne brązowe medalistki.

Dwa pierwsze sety bez historii; zawodniczki BKSu bezlitośnie ukazały brak zgrania po stronie budowanego niemalże od podstaw zespołu rywalek. Prawdziwe spustoszenie po mieleckiej stronie siatki siały zagrywki Katarzyny Biel i Luby Jagodiny, zaś rozegranie w wykonaniu ex-mielczanki Agnieszki Śrutowskiej rozbiło mielecki blok.Bielszczanki, zwłaszcza drugą partię wygrały z uśmiechem na ustach, kontrolując cały czas sytuację na parkiecie, a głupio tracone punkty, seriami psute zagrywki i nienajlepsze rozegranie po stronie Mielczanek ułatwiło im tylko zadanie.

Prawdziwym dreszczowcem okazał się za to set trzeci. Mielczanki rozpoczęły bardzo dobrze od punktowej zagrywki Ewy Cabajewskiej, znakomicie z szóstej strefy punktowała Małgorzata Lis, Marta Natanek i Andrea Pavelkova przypomniały sobie jak atakuje się ze skrzydła, a kapitan mieleckiej szóstki, Anna Kicior pokazała że, gdy ma dobrze rozegraną piłkę, nie ma sobie równych na środku siatki. Trener Zbigniew Krzyżanowski momentami wydawał się być bezradnym, zaś gospodynie grały swoje, sukcesywnie powiększając przewagę. Gdy na tablicy świetlnej widniał rezultat 22:16 prawie 3tys. kibiców w hali MOSiR`u szykowało się na kolejną partię i na kolejne emocje. Wtedy to w polu zagrywki Stali Bielsko stanęła Luba Jagodina, potwierdzając że jest najlepiej zagrywającą zawodniczką w polskiej Serii A, demolując swoim serwisem drużynę rywalek. Mielczanki całkowicie się pogubiły; „dziewczyny, co wy robicie, obudźcie się!” można było usłyszeć z trybun. Trener Matlak robił co mógł; dwukrotnie wykorzystał przysługujący mu czas, dokonał podwójnej zmiany. Niewiele to jednak pomogło. Jego podopieczne nie zdobyły punktu do stanu po 23, gdy w końcu Luba Jagodina nie trafiła w pole zagrywki. Udało się im co prawda jeszcze obronić matchballa, lecz chwilę później po kolejnym nieporozumieniu w rozegraniu zeszły z boiska pokonane, przegrywając na przewagi 26:24.

KPSK Stal Mielec – BKS Stal B-Biała 0:3 (19:25, 16:25, 24:26)

Składy:

KPSK Stal Mielec: Natanek, Pugachova, Cabajewska, Pavelkova, Kicior, Lis oraz Kościelna (l), Ząbek, Rutkowska

BKS Stal B-Biała: Staniucha, Nykiel, Jagodina, Śrutowska, Mróz, Biel oraz Barszcz (l), Sadurek, Szeszko

Zobacz również:

wyniki i tabele 3. kolejki serii A kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved