Strona Główna > Aktualności > Skra Bełchatów – Start Łódź 3:0

Skra Bełchatów – Start Łódź 3:0

Był to najlepszy mecz siatkarek Skry na swoim terenie, w tym sezonie. Widać wyraźną poprawę w ich grze, głównie w ataku. To spotkanie pozwala kibicom drużyny z Bełchatowa patrzeć z optymizmem w przyszłość.

Do pierwszego seta bardziej skoncentrowane podeszły siatkarki Skry, gdyż to one wywalczyły przewagę na początku, zdobywając cztery punkty z rzędu. Tą różnicę powiększały systematyczne, nie zostawiając złudzeń siatkarkom Startu. W tym secie zauważalna była wyraźna przewaga podopiecznych trenera Piotra Narejki w serwisie, przyjęciu i ataku. Seta zakończyła Małgorzata Skorupa atakiem z piłki sytuacyjnej. Dwie siatkarki gospodarzy: Małgosię Skorupę i Martę Lukarzewską należy wyróżnić za grę w tej części meczu. Były bardzo skuteczne w ataku i dobrze serwowały.

Początek drugiego seta układał się po myśli gości z Łodzi. Po kilku udanych akcjach w ataku i sporej ilości błędów gospodyń, Start Łódź doprowadził do sześciopunktowej przewagi (14:8). Siatkarki Skry jednak szybko się otrząsnęły i zdołały wyrównać, doprowadzając do stanu po 17. Od tego momentu oba zespoły prowadziły wyrównaną grę punkt za punkt. Jednak to zawodniczki z Bełchatowa zdobyły ostatni punkt, ponownie za sprawą Gosi Skorupy, która wykorzystała błąd w przyjęciu łodzianek.

W trzecim secie kibice bełchatowskiej hali tylko na początku widzieli wyrównaną grę, mniej więcej do remisu po 9. Później Skra odskoczyła na kilka punktów, głównie za sprawą skutecznych ataków i dobrych bloków. Gospodynie nie oddały już przewagi do końca, powiększając ją tylko znacznie, aż do stanu 25:16, jakim zakończył się ten set i cały mecz.

Był to najlepszy mecz siatkarek Skry na swoim terenie, w tym sezonie. Widać wyraźną poprawę w ich grze, głównie w ataku. Podopieczne Piotra Najeki przestały się obawiać uderzeń z całej siły. Do sędziowania w dzisiejszym spotkaniu natomiast, nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Ten mecz pozwala kibicom drużyny z Bełchatowa patrzeć z optymizmem w przyszłość.

KPS Skra Bełchatów – Start Łódź 3:0 (25:16 28:26 25:16)