Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > KPS Wołomin – AZS Opole 3:1

KPS Wołomin – AZS Opole 3:1

W piątej kolejce spotkań Serii B mężczyzn KPS Wołomin podejmował na swoim parkiecie chyba najsłabszy zespół w tych rozgrywkach, akademików z Opola.

W piątej kolejce spotkań Serii B mężczyzn KPS Wołomin podejmował na swoim parkiecie chyba najsłabszy zespół w tych rozgrywkach, akademików z Opola.

I tylko chyba wyraźny brak przekonania w wygraną spowodował, że wołominiacy oddali gościom pierwszego seta. Drugi set to już wyraźna dominacja miejscowych. Choć w końcówce seta goście mocno wzięli się do odrabiania strat, to jednak było za mało. Pozostałe dwa sety to walka punkt za punkt, przy czym zawodnicy KPS kontrolowali przebieg sytuacji na boisku. Poprawione przyjęcie, a dzięki temu rozegranie Grzegorza Kołodzieja na środkowych dopełniło obraz. Zarówno Piotr Żuber jak i grający trener Tomasz Rosa nie mieli problemów z kończeniem piłek. Dokładając do tego skuteczny blok, szczególnie w ostatnim secie, było już praktycznie po meczu.Mecz bez większej historii. Zapowiadany jako walka zespołów z dolnej części tabeli o utrzymanie. Akademicy z Opola oprócz ogromnej ambicji i woli walki, za co należy im się pochwała, mają wyraźnie mniejsze umiejętności. A sam Zbigniew Żukowski na doświadczonych graczy przeciwników nie wystarczy. Mając chwile wzlotów potrafili rozegrać szybko kończone akcje, jednak nie raz wielkim problemem było dla nich przyjęcie stacjonarnej zagrywki, a wystraszeni bloku przeciwnika piłki słali w auty.

KPS z kolei posiada skład, który tak naprawdę powinien walczyć o pierwsze trzy pozycje w serii B. A tymczasem sytuacja, jaka panuje w klubie, a która wielu pozostałym nie jest obca powoduje, że trudno jest utrzymać wysoki rygor szkoleniowy. Zawodnicy muszą gdzie indziej szukać środków do życia i nie można przecież mieć do nich za to pretensji.

Warto tutaj zaznaczyć, że Klubowi Przyjaciół Siatkówki nieodpłatnie pomaga trener (i też były zawodnik drużyny wołomińskiej) Andrzej Doktorski.

KPS Wołomin – AZS Opole 3:1 (25:27, 25:19, 26:24, 25:22)

Składy:

KPS Wołomin: Kempisty, Rosa (t), Firszt (k), Rek, Żuber, Kołodziej, Zieliński (l) oraz Dużyński, Milewski, Motyka.

AZS Opole: Żukowski, Wendykier, Rykała, Strzała, Migdał, Skotak, Nolikowski (l) oraz Milicevic, Marciniak, Murdza.

Patrz również:

Wyniki i tabela serii B mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved