Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Zapowiedź trzeciej kolejki PLS

Zapowiedź trzeciej kolejki PLS

W meczach trzeciej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki dość łatwo wskazać faworytów we wszystkich spotkaniach. We wszystkich, z wyjątkiem meczu kolejki, jakim z pewnością będzie niedzielny pojedynek w Częstochowie, pomiędzy AZS-em a mistrzem Polski, Jastrzębskim Węglem.


W meczach trzeciej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki dość łatwo wskazać faworytów we wszystkich spotkaniach. We wszystkich, z wyjątkiem meczu kolejki, jakim z pewnością będzie niedzielny pojedynek w Częstochowie, pomiędzy AZS-em a mistrzem Polski, Jastrzębskim Węglem.

[b]MECZ KOLEJKIPamapol Domex AZS Częstochowa – KS Jastrzębski Węgiel [/b]

niedziela, 31.10, godz. 15 – typ Strefy Siatkówki – 3:1 (po ciężkiej walce)

Z jednej strony to częstochowianie mogą być faworytami, nie przegrali jeszcze spotkania, chociaż ich dotychczasowi przeciwnicy (Politechnika Warszawa i Górnik Radlin) do potentatów ligi nie należą. Z drugiej jednak strony renoma mistrza kraju, która idzie z zespołem z Jastrzębia zobowiązuję do dobrej gry i przede wszystkim walki. Jastrzębie na inauguracje ligi pewnie pokonało w Rzeszowie Resovię, ale jednak na własnym parkiecie nie dało rady silnemu AZS-owi Olsztyn. Po ciężkiej i zaciętej walce powinni zwyciężyć gospodarze.

KP Polska Energia SSA Sosnowiec – AZS Politechnika Warszawa

sobota, 30.10, godz. 14 – typ Strefy Siatkówki – 3:0

Popularne Kaziki, pomimo porażki w Kędziężynie-Koźlu, są jednak zespołem mocniejszym od Akademików z Warszawy. Poza tym mają w swoim składzie coraz jaśniej błyszczącą gwiazdę, jaką staje się powoli Jakub Łomacz. Politechnika przegrała swoje dotychczasowe mecze, ale nie z byle kim, bo grała ze Skrą Bełchatów i AZS Częstochowa. Tym razem chyba znów przegra, ale ambitni siatkarze ze stolicy jeszcze pokażą, co potrafią.

Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle – AZS Nysa

sobota, 30.10, godz. 17 – typ Strefy Siatkówki – 3:0

Derby opolszczyzny zawsze budziły ogromne emocje i dostarczały kibicom wielu wrażeń. Tym razem chyba jednak tak nie będzie. Goście z Nysy trapieni kłopotami finansowymi mają jeden z najsłabszych składów w lidze. Porażki ze Skrą i Polską Energią Sosnowiec zdają się to potwierdzać. Tymczasem Mostostal konsekwentnie buduje silną drużynę. Tak więc według nas gospodarze odniosą zwycięstwo, a zespołowi Nysy nie pomoże nawet utalentowany junior, Bartosz Kurek.

KPS Skra Bełchatów – SK Górnik Radlin

sobota, 30.10, godz. 17 – typ Strefy Siatkówki – 3:0

Patrząc na składy obydwu zespołów, można zaryzykować stwierdzenie, że spotka się drużyna najsilniejsza, z najsłabszą. Jedyną rzeczą, która może sprawić, że spotkanie będzie trwało dłużej niż godzinę, to brak koncentracji i lekceważenie rywala ze strony gospodarzy. O tym, że Skra ma z tym problemy, przekonaliśmy się już w meczu z AZS Nysa. Jednak kadrowicze prowadzeni silną ręką przez trenera Mazura, grają coraz lepiej i nie powinni oddać zbyt dużo punktów drużynie z Radlina.

PZU AZS Olsztyn – AKS Resovia Rzeszów

sobota, 30.10, godz. 17 – typ Strefy Siatkówki – 3:1

Drużyna AZS-u Olsztyn pokazała, że ma w tym sezonie ogromne ambicje i będzie walczyć o najwyższe cele. Pokonanie mistrza kraju na jego własnym parkiecie musi budzić respekt. Zresztą patrząc na skład olsztynian, trudno przewidywać inny wynik, niż zwycięstwo gospodarzy. Resovia z pewnością jest drużyną bardzo ambitną i bardzo waleczną, o czym boleśnie przekonał się tydzień temu Mostostal. Jednak pozbawieni dopingu własnych kibiców rzeszowianie chyba nie zdołają zdobyć punktu w Olsztynie. Być może po przerwie znów zobaczymy na parkiecie Pawła Papke.

Zobacz także:

wyniki i tabela PLS

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved