Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Seria A I ligi kobiet – odsłona trzecia

Seria A I ligi kobiet – odsłona trzecia

W trzeciej kolejce serii A I ligi kobiet szlagierowo zapowiada się mecz w Mielcu. Oba zespoły zapewniały przed sezonem, iż będą walczyły o najwyższe lokaty w lidze i oba zaliczyły już po jednej porażce. Przegrana w tym meczu oznaczać może utratę kontaktu z czołówką.

W trzeciej kolejce serii A I ligi kobiet szlagierowo zapowiada się mecz w Mielcu. Oba zespoły zapewniały przed sezonem, iż będą walczyły o najwyższe lokaty w lidze i oba zaliczyły już po jednej porażce. Przegrana w tym meczu oznaczać może utratę kontaktu z czołówką.

[b]MECZ KOLEJKIKPSK Stal Mielec – BKS Stal Bielsko-Biała[/b]

sobota, 30.10, godz. 17 – typ Strefy Siatkówki – 2:3

Tak naprawdę przewidywanie wyniku w tym meczu to jak wróżenie z fusów. Można podpierać się tym, że drużyna z Bielska ma lepszy skład, ale mecz będzie rozgrywany w hali w Mielcu. Jedno jest pewne – spotkanie będzie bardzo zacięte i żadna z drużyn łatwo nie odpuści zwycięstwa. Szykuje się zatem ogromna dawka emocji dla kibiców. Naszym zdanie zwyciężą bielszczaniki w tie-breaku – zadecyduje doświadczenie.

Winiary Kalisz – KS Dalin Myślenice

sobota, 30.10, godz. 17.30 – typ Strefy Siatkówki – 3:0

Drużyna z Kalisza pokazała w ostatnich spotkaniach ligowych i pucharowych, że jest doskonale przygotowana do sezonu. Widać efekty doskonałej pracy trenera Alojzego Świderka, którego w Kaliszu wszyscy chwalą. Oba mecze ligowe kaliszanki wygrały dopiero w piątym secie, ale wygrana w Bielsku-Białej ma swoją wartość. Tymczasem beniaminek z Myślenic jeszcze nie miał okazji pokazać swojej prawdziwej wartości. Dalin rozegrał tylko jedno spotkanie, w którym uległ drużynie mistrza Polski, Stali Bielsko-Biała. Jednak nic nie wskazuje na to, że Dalin mógłby powalczyć o zwycięstwo w Kaliszu – zdecydowanymi faworytkami są gospodynie.

PTPS Nafta-Gaz Piła – Energa Gedania Gdańsk

sobota, 30.10, godz. 17 – typ Strefy Siatkówki – 3:1

Zdaniem wielu fachowców drużyna pilskiej Nafty w tym meczu jest zdecydowanym faworytem. Przemawiają za tym dotychczasowe wyniki i składy obu zespołów. Jedyne, co przemawia za zespołem Gedanii, to młodość i fachowa ręka trenera Skrobeckiego. Czy to wystarczy, by pokonać kandydatki do tytułu mistrzowskiego? Naszym zdaniem nie – wygra Nafta, chociaż nie przyjdzie jej to łatwo.

Centrostal Adriana GP Bydgoszcz – AZS AWF Poznań

sobota, 30.10, godz. 17.30 – typ Strefy Siatkówki – 3:2

W hali Astorii kibice po raz pierwszy zobaczą w tym sezonie drużynę Centrostalu, która po dwóch kolejkach jest liderem serii A. Zwycięstwa we Wrocławiu i Muszynie nie przyszły bydgoszczankom łatwo, a teraz przeciwnik będzie z pewnością bardziej wymagający. Drużyna AZS AWF ma za sobą zwycięstwo ze Stalą Mielec na inaugurację ligi i nie zamierza łatwo oddawać punktów w tym sezonie. Poza tym, z Poznania zawsze podąża za drużyną liczna i co ważniejsze, głośno dopingująca grupa kibiców. Naszym zdaniem zwyciężą jednak gospodynie, a zagrają przede wszystkim dla swojej wieloletniej kapitan, Agnieszki Malinowskiej, dla której to spotkanie będzie pożegnaniem z karierą sportową z powodu kontuzji kolana.

ZEC SV Gwardia Wrocław – Muszynianka Muszyna

sobota, 30.10, godz. 16 – typ Strefy Siatkówki – 3:1

Gwardia w jedynym swoim rozegranym dotychczas spotkaniu uległa Centrostalowi Bydgoszcz 2:3. Wrocławianki mają jednak niezwykle ambitny i waleczny zespół, a w sobotę będą również miały za sobą fanatycznie dopingującą wrocławską publiczność. Po drugiej stronie siatki stanie coraz groźniejszy dla przeciwniczek i coraz mocniejszy zespół z Muszyny.

W pierwszej kolejce „mineralne” postarały się o nie lada niespodziankę i pokonały na własnym parkiecie Naftę Piła. Już sam ten wynik powinien budzić grozę w pozostałych drużynach serii A. W tym meczu jednak górą będą gwardzistki, chociaż z pewnością zwycięstwo nie przyjdzie im łatwo.

Zobacz także:

wyniki i tabela serii A I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved