Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mecz na szczycie w piątej kolejce serii B I ligi kobiet

Mecz na szczycie w piątej kolejce serii B I ligi kobiet

Spotkanie rewelacyjnego beniaminka z Dąbrowy Górniczej, z Piastem Szczecin – to zdecydowanie mecz kolejki serii B I ligi kobiet. Obie drużyny wygrały wszystkie swoje dotychczasowe mecze i obie nie ukrywają ambicji awansu do serii A.


Spotkanie rewelacyjnego beniaminka z Dąbrowy Górniczej, z Piastem Szczecin – to zdecydowanie mecz kolejki serii B I ligi kobiet. Obie drużyny wygrały wszystkie swoje dotychczasowe mecze i obie nie ukrywają ambicji awansu do serii A.

Która z tych drużyn dozna po raz pierwszy w tym sezonie goryczy ligowej porażki? Za gospodyniami przemawia atut własnej hali i kibice, jednak to drużyna Piasta jest bardziej doświadczona i dłużej gra w serii B, niż beniaminek z Zagłębia. W tym spotkaniu każdy wynik jest możliwy, a zwycięstwo z pewnością mocno podbuduje morale zwycięskiej drużyny i doda sił w dalszej walce o awans.



Goniące liderów zespoły Sokoła Chorzów i Legionovii również nie będą miały łatwych spotkań. Chorzowianki zagrają w Białymstoku z tamtejszym AZS-em. Ogromne zainteresowanie, jakie towarzyszy występom akademiczek, pełna hala i fanatyczny wprost doping białostockich kibiców może przestraszyć każdą drużynę. Podopieczne Dariusza Pieśniaka sprawują się nadzwyczaj dobrze w swoich występach w serii B i mimo porażek wszędzie zostawiają po swojej grze pozytywne wrażenie.

Zawodniczki Legionovii czeka trudny mecz w Krakowie. Wisła, przed sezonem wymieniana jako faworyt ligi, zdecydowanie zawodzi. Jednak mając taki skład można tylko czekać, kiedy krakowianki się przebudzą. Mecze tych zespołów już w zeszłym sezonie należały do najbardziej zaciętych w całej lidze. Nie inaczej będzie w sobotę.

W pozostałych spotkaniach Olimpia Jawor zagra z SPS Politechniką Częstochowa. Zwycięstwo w tym meczu pozwoli jednej z drużyn spokojnie myśleć o następnych spotkaniach, przegrana zaś zepchnąć może w dolne rejony tabeli. A wśród drużyn zagrożonych spadkiem spory ścisk. W Bełchatowie Skra w derbach województwa łódzkiego zagra ze Startem Łódź. Łodzianki wciąż bez Wiktorii Sziriny prezentują się bardzo słabo.

Do Chodzieży natomiast, już w piątek zawitają uczennice SMS z Sosnowca. Jeśli zagrają swoim podstawowym składem, nie powinny mieć problemu z odniesieniem zwycięstwa z beniaminkiem. Akademiczki z Ostrowca Świętokrzyskiego czeka mecz w Rumii. Na co stać drużynę z Ostrowca przekonamy się pewnie dopiero za kilka tygodni. Póki co wygrała ona dość niespodziewanie z SMS-em Sosnowiec, po czym przegrała z MMKS Dąbrowa Górnicza. Tak więc spotkanie w Rumii wiele wyjaśni, jeśli chodzi o formę jednego jak i drugiego zespołu.

Zobacz także:

Wyniki i tabela serii B I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved