Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa 2005: Powrót Argentyny i Wenezueli

Liga Światowa 2005: Powrót Argentyny i Wenezueli

FIVB potwierdziła wybór i spełnienie warunków uczestnictwa, w Lidze Światowej w 2005 roku, przez 12 najlepszych reprezentacji z całego świata...

FIVB potwierdziła wybór i spełnienie warunków uczestnictwa, w Lidze Światowej w 2005 roku, przez 12 najlepszych reprezentacji z całego świata. Są nimi drużyny z: Argentyny, Brazylii, Wenezueli, Kuby, Japonii, Portugalii, Włoch, Bułgarii, Francji, Serbii i Czarnogóry, Grecji oraz Polski.

Rozgrywki rozpoczną się 27 Maja 2005r. i będą trwały przez 6 tygodni. Finał odbędzie się w dniach 8-10 Czerwca, w stolicy Serbii i Czarnogóry – Belgradzie.Grupa A: Brazylia, Wenezuela, Japonia, Portugalia

Grupa B: Włochy, Francja, Bułgaria, Kuba

Grupa C: Argentyna, Grecja, Polska, Serbia i Czarnogóra.

Argentyna i Wenezuela to dwie, powracające do tych elitarnych rozgrywek po rocznej przerwie, drużyny które z pewnością będą chciały udowodnić, iż zasługują na miejsce po środku „śmietanki” światowej siatkówki.

Z oszałamiająca kwotą 13 milionów dolarów łącznych nagród, Liga Światowa jest najbogatszym i najbardziej znaczącym turniejem organizowanym przez FIVB. Co roku gromadzi dziesiątki tysięcy kibiców na trybunach i miliony przed telewizorami. Szef FIVB Dr. Rubén Acosta był zachwycony umowami zawartymi z mediami zaangażowanymi w turniej. „Z coraz większym zainteresowaniem mediów rośnie liczba wspierających swoje drużyny fanów, którzy z kolei dopingiem sprawią, iż zawodnicy będą dawać z siebie wszystko.” powiedział.

źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved