Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga włoska: występy Polaków

Liga włoska: występy Polaków

W ostatnim meczu piątej kolejki ligi włoskiej "polskie" Edilbasso Padova (z Arkiem Gołasiem i Krzysztofem Stelmachem) przegrało na wyjeździe z Aqua Paradiso Montichiari 3:1. Natomiast popularny Świder (RPA Perugia) pokusił się o komentarz podsumowujący występ jego drużyny...

W ostatnim meczu piątej kolejki ligi włoskiej „polskie” Edilbasso Padova przegrało na wyjeździe z Aqua Paradiso Montichiari 3:1. W meczu można było oglądać „w akcji” obu naszych reprezentantów.

Wiecej punktów zdobył wybrany do zespołu gwiazd Arek Gołaś – 14 (75% skuteczności; 2 asy serwisowe). Krzysztof Stelmach po świetnym występie w ostatniej kolejce wyszedł w podstawowej szóstce. I jak zwykle doskonale przyjmował (85%; w punkt 69 %), trochę słabiej szło mu w ataku – 4 pkt i 33% skuteczności. To wszystko jednak nie starczyło na dobrze grającą drużynę z Montichiari, w której wyróżnił się, wybrany MVP Ryan Millar (13 pkt; 64%). Najwięcej punktów w obu drużynach zdobyli: Gavotto 24(M); oraz czarnoskóry Węgier Domotor Meszaros 20 (P).Żaden z Polaków nie znalazł też uznania w oczach dziennikarzy La Gazzetta dello Sport. Wiele pochwał zebrał jednak Sebastian Świderski – dostał od włoskiej gazety sportowej najwyższą notę – 6. Sam Świder mówił po meczu, iż mimo, że tego statystyki nie pokazują, z przyjęciem nie było źle. Sebastian chwalił też Hiszpana „Kike” De la Fuente, który mimo słabych statystyk zaliczył świetny występ (1 pkt w trofeo gazzetta), szczególnie dobrze prezentując się w bloku.

Przed sezonem dziennikarze miesięcznika Supervolley skazywali nas na dół tabeli, i w każdym meczu staramy się udowodnić, że nie mieli racji, szczególnie wiele do pokazania ma Hernandez, którego wysyłano już na siatkarską emeryturę, tymczasem jest najlepszym naszym zawodnikiem – powiedział dla Strefy Siatkówki Sebastian Świderski, który po 5 kolejkach znajduję się na 11 miejscu wśród najlepiej punktujących ligi włoskiej. Jego kolega z drużyny – Kubańczyk Hernandez jest na miejscu trzecim, ustępując jedynie Mauro Gavotto i Alessandro Fei.

Zobacz również:

wyniki piątej kolejki i tabele ligi włoskiej

źródło: legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved