Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze Avii wznowili treningi

Siatkarze Avii wznowili treningi

fot. archiwum

Krótką grą w piłkę nożną i blisko półtoragodzinną rozmową z psychologiem, siatkarze Avii Świdnik w poniedziałkowy wieczór wznowili treningi.

Krótką grą w piłkę nożną i półtoragodzinną rozmową z psychologiem siatkarze Avii Świdnik w poniedziałkowy wieczór wznowili treningi.

 

Po tragicznym wypadku, w którym w poprzednią niedzielę, 17 października w drodze z meczu ligowego z Międzyrzecza (woj. lubuskie) zginęło trzech zawodników, a trzech innych przebywa w szpitalach, trenerzy Krzysztof Lemieszek i Sławomir Czarnecki mają do dyspozycji ośmiu siatkarzy z dwoma juniorami i powracającym po przerwie spowodowanej kontuzją Pawłem Mazowskim. 

– W tym tygodniu trenować będziemy raz dziennie – mówi trener Sławomir Czarnecki. – Kiedy przystąpimy do rozgrywek trudno powiedzieć, choć zawodnicy chcą żeby to nastąpiło jak najwcześniej. Sądzę, iż wspólna konwersacja z panią psycholog w znacznej mierze wpłynęła na mobilizację chłopaków.

 

Szkoleniowcy Avii będą teraz szukali uzupełnień drużyny głównie wśród drugoligowców i tych, którzy nie mają podpisanych umów z klubami.

 

Uczestniczący w poniedziałkowym posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej wiceprezes Avii Marian Chałas potwierdził zaaprobowanie wniosku prezydium PZPS o dopuszczenie zespołu Avii do dalszych rozgrywek pierwszoligowej Serii B w uznanym przez klub momencie oraz zachowanie prawa występowania Avii Świdnik w Serii B w przyszłym sezonie, niezależnie od zajętego miejsca w obecnej edycji.

 

– Dążyć będziemy do uzyskania jak najlepszego poziomu, co wynika z istoty sportowej rywalizacji – podkreśla trener Krzysztof Lemieszek – ale trudno w trakcie rozgrywek budować nowy zespół, taki proces wymaga czasu.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved