Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PZPS – nowy trener kadry do 15 stycznia 2005

PZPS – nowy trener kadry do 15 stycznia 2005

W poniedziałek 25 pażdziernika zebrał się zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Władze PZPS ustaliły, że nie przedłużą kontraktu Stanisławowi Gościniakowi, jednocześnie pozytywnie oceniając wynik kadry na IO w Atenach.

W poniedziałek 25 października 2004 roku obyło się posiedzenie Zarządu PZPS, na którym Wydział Szkolenia przedstawił Zarządowi ocenę występu Reprezentacji Polski Seniorów podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Występ uznano za dobry, bowiem wykonane zostały zadania wynikowe.

Jednocześnie podkreślono pozytywną rolę powołanego po raz pierwszy sztabu szkoleniowego wokół reprezentacji przed Turniejem Kwalifikacyjnym do Igrzysk. Sztab składał się z trenerów czołowych klubów w Polsce. Oceniając występ reprezentacji podkreślono, że ma ona problem z grą na stałym wysokim poziomie w cyklu turniejowym.Po dokonanej analizie podziękowano za prowadzenie reprezentacji Stanisławowi Gościniakowi. Kontrakt szkoleniowca wygasa 31 października. Trener Gościniak będzie nadal służył swą wiedzą i doświadczeniem polskiej siatkówce pracując w Wydziale Szkolenia Związku. Ocena Wydziału Szkolenia została przyjęta przez Zarząd PZPS.

PZPS postanowił wyłonić optymalny program rozwoju polskiej Reprezentacji w Piłce Siatkowej w latach 2005-2008. Podstawę programu stanowić będzie szkolenie reprezentacji Polski w cyklu olimpijskim do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W związku z tym zaprasza trenerów do przedstawienia oferty na zadanie:

„Strategia rozwoju polskiej Reprezentacji w Piłce Siatkowej Mężczyzn w okresie od 2005 do 2008 roku określająca propozycje szkoleniowe, ukierunkowane na zdobycie medalu podczas IO w Pekinie.”

Oferta powinna zawierać:

1. Przebieg i wyniki pracy trenerskiej kandydata wraz z dokumentami potwierdzającymi klasę trenerską.

2. Określenie celów wynikowych realizowanych w cyklu olimpijskim:

a. cel główny cyklu: IO 2008;

b. cele etapowe: rok 2005 – Mistrzostwa Europy, eliminacje do mistrzostw świata i Liga Światowa, 2006 – Mistrzostwa Świata i Liga Światowa i 2007 – Mistrzostwa Europy i Liga Światowa;

3. Koncepcję tworzenia zespołu i strategii prowadzenia reprezentacji.

4. Dobór kadry trenerskiej i doradców do realizacji przyjętych celów;

Nadzór nad konkursem ofert sprawuje Wydział Szkolenia, który po analizie ofert zarekomenduje Zarządowi PZPS kandydaturę lub kandydatury, a ten podejmie decyzję na mocy uchwały o wyborze trenera kadry narodowej. Umowa z nim podpisana zostanie na 4 lata. Po dwóch latach pracy nastąpi weryfikacja wyników pracy z Reprezentacją.

Wydział Szkolenia po analizie programów zawartych w ofertach kandydatów może nie wyłonić najlepszej z nich i powtórzyć procedurę lub od niej odstąpić. Termin składania ofert upływa w dniu 30 listopada 2004 roku. Następnie do 15 grudnia odbędzie się prezentacja wybranych ofert na posiedzeniu Wydziału Szkolenia. Nowego trenera decyzją Zarządu PZPS poznamy do 14 stycznia 2005 roku.

Podczas posiedzenia rezygnację z funkcji Sekretarza Generalnego Związku złożył Marek Irek. Rezygnacja została przyjęta. Pełniącym obowiązki Sekretarza Generalnego został Wiceprezes PZPS, Bogusław Adamski.

źródło: serwis prasowy PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved