Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Obrady Wydziału Szkolenia PZPS

Obrady Wydziału Szkolenia PZPS

Jak podaje Życie Warszawy Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej ogłosi dziś kryteria, jakie będzie musiał spełnić nowy trener reprezentacji, który ma zostać wyłoniony w konkursie

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej ogłosi dziś kryteria, jakie będzie musiał spełnić nowy trener reprezentacji, który ma zostać wyłoniony w konkursie.

Kryteria przez całą niedzielę ustalali członkowie Wydziału Szkolenia, który wczoraj zebrał się po raz pierwszy od czasu wyborów w PZPS. Warunki, jakie ma spełnić nowy trener, na razie są tajne. Waldemar Wspaniały chce, by najpierw zapoznał się z nimi zarząd PZPS. Jeśli zostaną zatwierdzone, rozpocznie się konkurs na stanowisko trenera. Chętni do objęcia tej funkcji będą musieli złożyć swe propozycje do końca listopada. Miesiąc później poznamy trenera męskiej reprezentacji.Taki sposób wyłonienia nowego szkoleniowca naszej kadry z góry wyklucza kilku potencjalnych kandydatów, którzy zapowiedzieli już, że nie zamierzają zgłaszać się do konkursu. Wśród nich są uważani za bardzo poważnych kandydatów Słowak Igor Prielożny, Ryszard Bosek i Edward Skorek. Z rywalizacji odpada także Wojciech Drzyzga, który nie ma wykształcenia trenerskiego, a jest to ponoć jedno z ważnych kryteriów konkursu.

Kto zatem zostaje w grze? Na pewno Grzegorz Ryś – PZU Olsztyn, a wcześniej szkoleniowiec kadry juniorów, która sięgnęła po mistrzostwo świata. Wymienia się także trenera warszawskiej Politechniki Krzysztofa Felczaka i Macieja Jarosza (obecnie bezrobotny).

Jak dowiedziało się Życie Warszawy, sytuacja może się jednak zmienić wtedy, gdy oferty nie będą zadowalały komisji. Wtedy Wydział Szkolenia zaprosi na rozmowy wybranych przez siebie kandydatów.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved