Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Muszynianka – Centrostal Bydgoszcz 2:3

Muszynianka – Centrostal Bydgoszcz 2:3

- Szczerze trzeba przyznać, że nasze rywalki były ekipą lepszą, dobrze poukładaną - powiedział po spotkaniu Grzegorz Jeżowski, dyrektor zespołu z Muszyny, który przegrał ostatnio z Centrostalem Bydgoszcz.

Szczerze trzeba przyznać, że nasze rywalki byty zespołem lepszym, bardziej poukładanym — powiedział Grzegorz Jeżowski, dyrektor muszyńskiego klubu. Gospodynie mogły jednak sprawić kolejną milą niespodziankę, ale by tak się stało potrzeba było koncentracji w czwartym secie. Muszynianka prowadziła w nim 5:1. Ale już po chwili przegrywała 6:10. Do końca utrzymywała się l lub 2-punktowa przewaga Adriany.

Pierwszy set był bardzo zacięty. W samej końcówce tej partii Sieradzan atakiem zdobyła 26 punkt, a walkę zakończyła Pykosz ładnym i skutecznym atakiem z krótkiej.

W drugim secie w szeregi „mineralnych” wkradło się rozluźnienie. Zdobyły pierwsze punkty i po chwili przegrywały Już 9:18. Na doścignięcie rywalek nie było szans.

Trzecia partia była bardzo podobna do pierwszej. Co prawda gospodynie przegrywały 0:4, ale szybko odrobiły dystans doprowadzając do remisu 5:5. Ostatni 26. punkt zdobyła Sieradzan atakiem, a Remus zakończyła rywalizację.

Tie-break dawał nadzieję na zwycięstwo. Muszynianka prowadziła 2:0, ale bardzo dobra gra Kowalkowskiej i Ciaskiewicz oraz Lesniewicz zapewniły Adrianie wygraną.

Składy:

MUSZYNIANKA: Chrostek. Sieradzan, Mirek, Reimus, Pykosz, Tomaskova, Soja (libero) oraz Goryyniecka. Chrupek, Szydełko, Bognarova

ADRIANA: Kowalkowska, Godos, Ciaskiewicz, Bajduk, Kuligowska, Gocheva, Leśniewicz (libero) oraz Liniarska.