Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Dobry występ Świderskiego w 5 kolejce TIM

Dobry występ Świderskiego w 5 kolejce TIM

Kolejny dobry występ zanotował w barwach RPA Perugia Sebastian Świderski. Jego zespół pokonał na wyjeździe, osłabione brakiem Brazylijczyka Giby Bre Banca Cuneo 3:1

Kolejny dobry występ zanotował w barwach RPA Perugia Sebastian Świderski. Jego zespół pokonał na wyjeździe, osłabione brakiem Brazylijczyka Giby Bre Banca Cuneo 3:1.

Popularny Świder tym razem słabiej radził sobie w przyjęciu (31%), jednak atak funkcjonował już na normalnym, wysokim poziomie – 15pkt, w tym jeden z zagrywki i 62 % skuteczności.Wygraną nad Cuneo podopieczni „Fefe” De Gorgiego zawdzięczają, jak zwykle dobrze grającej „żelaznej trójce” – Hernandez (MVP meczu i 22 pkt), Lebl (13pkt) i Świderski. Cuneo nie poddało się jednak bez walki, a ich najlepszymi zawodnikami byli: Wijsmans (20pkt) oraz Omrcen i Samica (po 14).

Do sporej niespodzianki doszło na parkiecie – uznawanej za najsłabszą – drużyny Gioia del Colle. Zespół, który do tej pory nie zdobył żadnego punktu pokonał u siebie Daytona Modena. Główny udział w zwycięstwie 3:2 miał dobrze znany z naszych parkietów Peter Divis (24 pkt). Po słabych występach w poprzednich spotkaniach Gioia postanowiła ściągnąć posiłki i już prawdopodobnie od następnej kolejki w jej barwach zadebiutuje znany Hiszpan Pascual.

MVP przegranego przez Marmi Lanza Verona meczu u siebie z Lube Macerata został uznany Michał Lasko. Leworęczny atakujący zdobył w tym meczu 28 punktów, co jednak nie wystarczyło, aby pokonać wyrównany zespół gości, wśród których najlepszy był Ivan Milijkovic (20pkt).

W rozegranym w terminie wcześniejszym meczu Copra Piacenza – Itas Trentino góra byli goście. Kolejną porażkę poniósł też zespół Taranto, tym razem przegrywając 0:3 z Vibo.

Na prowadzeniu w tabeli znajduje się Sisley Treviso, który odprawił 3:1 Icom Latina. Znów formą błysnął na „nowej-starej” pozycji atakującego Fei, który wywalczył 32 punkty dla gospodarzy.

W poniedziałek ostatni mecz 5. kolejki, w którym „polska” Padwa wyjedzie walczyć z Montichiari.

Zobacz również:

Wyniki i tabele ligi włoskiej

źródło: legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved