Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Skra walczy o kolejną rundę Pucharu CEV

Skra walczy o kolejną rundę Pucharu CEV

W sobotę, 23 października siatkarze Skry Bełchatów rozegrają rewanżowy mecz z bułgarską drużyną Slavia Sofia w kwalifikacjach Pucharu Konfederacji. Początek spotkania o godzinie 13.30. Transmisję z meczu przeprowadzi TVP3.

W sobotę, 23 października siatkarze Skry Bełchatów rozegrają rewanżowy mecz z bułgarską drużyną Slavia Sofia w kwalifikacjach Pucharu Konfederacji. Początek spotkania o godzinie 13.30. Transmisję z meczu przeprowadzi TVP3.

Pierwszy mecz w Sofii wygrała drużyna z Bełchatowa 3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 26:24). Stawką sobotniego spotkania jest awans do fazy grupowej rozgrywek.– Pomimo wygranej w Sofii nasz awans do fazy grupowej nie jest jeszcze przesądzony – przyznał przyjmujący reprezentacji Polski i Skry, Piotr Gruszka. – Jeśli, podobnie jak w pierwszym meczu zrealizujemy założenia taktyczne nakreślone przez trenera, jestem pewiem, że to my zagramy w kolejnej rundzie Pucharu.

Zwycięzca tej konfrontacji trafi do grupy 11, w której spotka się z gospodarzem turnieju rosyjską Iskrą Odincowo z Piotrm Gabrychem w składzie. Iskra uważana jest za jednego z głównych kandydatów do zdobycia Pucharu CEV. W grupie zagrają również rumuński LPS Piatra Neamt oraz zwycięzca pojedynku Apoel Nicosia – Shakhtospetsstroi Soligorsk. Turniej w Odincowie odbędzie się 12-14 listopada.

Mecz zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W obu zespołach zobaczyć będzie można aktualnych reprezentantów obu krajów. W drużynie Slavii to występujący w kadrze Bułgarii: Matey Kaziyski, który jest już gwiazdą drużyny narodowej, a w tegorocznej edycji Ligi Światowej swą grą sprawił Polakom wiele problemów, Svetozar Ivanov – jeden z najwyższych bułgarskich siatkarzy oraz Tsanko Tsankov.

W zespole z Bełchatowa występami w kadrze moga się poszczycić Piotr Gruszka, Andrzej Stelmach, Robert Szczerbaniuk i Krzysztof Ignaczak. Cała czwórka ma na swym koncie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach.

źródło: serwis prasowy PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved