Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Świderski odnalazł się we Włoszech

Świderski odnalazł się we Włoszech

Sebastian Świderski (27 lat) coraz lepiej czuje się we Włoszech. Smakuje mu miejscowa kuchnia, opanował język włoski i jest gwiazdą Luigi Bacchi Perugia.

Sebastian Świderski (27 lat) coraz lepiej czuje się we Włoszech. Smakuje mu miejscowa kuchnia, opanował język włoski i jest gwiazdą Luigi Bacchi Perugia.

W ostatnim meczu ligowym przeciwko Copra Piacenza Polak zdobył 15 punktów. W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi zajmuje wysokie siódme miejsce. Ma już 52 punkty.Super jest być w czołówce, ale najważniejsze jest wygrywanie meczów – mówi Świderski.

W ubiegłym sezonie Polak nie mógł sobie znaleźć miejsca w drużynie.

To był mój pierwszy rok tutaj, słabo znałem język. Teraz, gdy odszedł Holender Guido Gortzen, część odpowiedzialności za zdobywanie punktów spadła na mnie. Może też rozgrywający darzy mnie większym zaufaniem.

Po igrzyskach wszyscy obawiali się, czy Świderski będzie mógł grać. Prawe kolano i lewa kostka dały mu się w Atenach we znaki.

Teraz jest już w porządku – mówi. Ale na kostce mam założony stabilizator. W kolanie odczuwam ból, ale da się grać. Mam specjalne zabiegi i ćwiczenia.

Świderski codziennie spotyka się z siatkarkami Dorotą Świeniewicz i Kasią Gujską.

Grają przecież w Desparze Perugia – dodaje „Świder”. – Jak one kończą trening, to ja zaczynam. Mijamy się w sali. Na dłuższe pogaduchy czy romantyczną kolację we troje nie ma czasu – śmieje się.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved