Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Stan rannych siatkarzy coraz lepszy

Stan rannych siatkarzy coraz lepszy

Dalsza poprawa stanu zdrowia rannych w niedzielnym wypadku siatkarzy Avii. Na dobrej drodze są wnioski klubu do centrali siatkarskiej - najprawdopodobniej PZPS zgodzi się, żeby w tym sezonie świdniczanie nie podlegali degradacji.


Dalsza poprawa stanu zdrowia rannych w niedzielnym wypadku siatkarzy Avii. Na dobrej drodze są wnioski klubu do centrali siatkarskiej – najprawdopodobniej PZPS zgodzi się, żeby w tym sezonie świdniczanie nie podlegali degradacji.

Prezes Avii Krzysztof Michalski, jak każdego dnia, odwiedzał wczoraj lubelskie szpitale, w których leczeni są trzej ranni zawodnicy. Poinformował nas, że Łukasz Maziak, który w wypadku odniósł najlżejsze obrażenia, wczoraj przeszedł pomyślnie operację złamanej nogi. Następuje też dalsza poprawa stanu Dariusza Jałozy i Grzegorza Brzozowca.Ustalone są już terminy uroczystości pogrzebowych trzech siatkarzy, którzy nie przeżyli wypadku. Łukasz Jałoza zostanie pochowany jutro w Hajnówce o godzinie 7.30. W tym samym dniu w Kluczborku o godzinie 12 odbędzie się pogrzeb Jakuba Zagai. Wojciech Trawczyński spocznie w piątek w Pabianicach, godzina pogrzebu nie była wczoraj ustalona.

Prezes Michalski powiedział też, że wnioski Avii skierowane do Polskiego Związku Piłki Siatkowej zostaną potraktowane z pełnym zrozumieniem dla tragicznej sytuacji zespołu. Przypomnijmy, że klub prosi centralę o zawieszenie drużyny w rozgrywkach do końca pierwszej rundy. Avia planuje powrót do gry w rundzie wiosennej, ale pragnie zachować miejsce w Serii B niezależnie od uzyskanych wyników. Jak dowiedział się prezes Avii, prezydium zarządu PZPS zgadza się na takie rozwiązania i będzie je rekomendować zarządowi, który podejmie decyzję w poniedziałek 25 października.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved