Strona Główna > Aktualności > Skra Bełchatów – AZS Nysa 3:1

Skra Bełchatów – AZS Nysa 3:1

W zaległym spotkaniu pierwszej kolejki PLS Skra Bełchatów podejmowała zespół AZS Nysa. Przed meczem wydawało się, ze Skra wygra tak, jak przed dwoma tygodniami w Pucharze Polski, bez problemu i zbędnego wysiłku. I tak rzeczywiście było, lecz nie obyło się bez kłopotów...

Przed meczem wydawało się, ze Skra wygra tak, jak przed dwoma tygodniami w Pucharze Polski, bez problemu i zbędnego wysiłku.

I tak rzeczywiście było, lecz nie obyło się bez kłopotów. Skra rozpoczęła mecz w składzie z Kastornowem, Milczarkiem, Gruszką, Wnukiem, Ignaczakiem, Szulikiem i Nerojem, więc nie swoją podstawową szóstką. Jednak bez problemu zawodnicy ci wygrali pierwszego seta do 15. Drugi set Skra grała w trochę innym ustawieniu i pojawiły się problemy.

AZS Nysa wygrał dość pewnie. W secie trzecim mogliśmy oglądać od początku Stelmacha, Szczerbaniuka i Wlazłego. Skra prowadziła już 24:18, lecz Nysa zdołała wyrównać i zaczęła się nerwowa gra na przewagi, w której górą byli gospodarze. W czwartym secie gra była dość wyrównana, oba zespoły potrafiły odchodzić na kilka punktów, lecz ostatecznie zwyciężyła Skra.

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, bełchatowianie wyraźnie starali się wygrać jak najmniejszym nakładem sił, co im się udało zrealizować.

Najlepsze wrazenie zostawił na kibicach Mariusz Wlazły, którego ataki po prostu zapierały dech w piersiach. Widać wyraźnie, że olimpijczycy nie są jeszcze w najwyższej formie. Jednak Skra powinna grać lepiej z meczu na mecz.