Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PZPS – trener reprezentacji powinien być Polakiem!

PZPS – trener reprezentacji powinien być Polakiem!

Ambitny, wykształcony, medialny i... bezrobotny - to cechy idealnego kandydata na stanowisko trenera reprezentacji Polski siatkarzy. I jeszcze jedno! Powinien być Polakiem.

Ambitny, wykształcony, medialny i… bezrobotny – to cechy idealnego kandydata na stanowisko trenera reprezentacji Polski siatkarzy. I jeszcze jedno! Powinien być Polakiem.

W najbliższą niedzielę wydział szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej przeanalizuje dotychczasową pracę Stanisława Gościniaka na stanowisku selekcjonera. Gościniak przedstawi swój raport i będzie odpowiadał na pytania szacownego gremium, w skład którego wchodzą m.in.: Waldemar Wspaniały, Ireneusz Mazur, Edward Skorek, Grzegorz Ryś, Wiktor Krebok i Zbigniew Krzyżanowski.– Dzień później, w poniedziałek, wydział przedstawi nam kryteria wyboru nowego selekcjonera – poinformował wiceprezes PZPS, Bogusław Adamski.

Z tego wynika, że Gościniak nie ma żadnych szans na przedłużenie obecnej umowy. Ale to akurat nikogo nie dziwi…

Jeszcze kilka tygodni temu pewnym kandydatem do objęcia stanowiska selekcjonera był Igor Prielożny. Trener Jastrzębskiego Węgla pomagał w przygotowaniu kadry do igrzysk olimpijskich i jakby naturalnym wydawało się przedłużenie jego „przygody” z kadrą. Tym bardziej, że Słowak jest bardzo lubiany przez kibiców.

– Igor ma ważny kontrakt z klubem – twierdzą przeciwnicy takiego rozwiązania. – A działacze z Jastrzębia nie wypuszczą takiego trenera z rąk. Natomiast nie da się pogodzić obu funkcji.

To nie jest jednak cała prawda. Prielożny ma kontrakt ważny do końca sezonu i od maja przyszłego roku mógłby całkowicie poświęcić się pracy z kadrą. Jest jednak jeszcze jeden problem. – Selekcjonerem nie powinien być obcokrajowiec – deklaruje jeden z członków wydziału szkolenia, Wiktor Krebok.

Podobno do tej nacjonalistycznej tezy przychylają się również jego koledzy.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved