Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Brudzący parkiet w Częstochowie

Brudzący parkiet w Częstochowie

Po meczu rozegranym w hali Polonia białe koszulki siatkarzy Pamapolu stają się pomarańczowo-bure. Siatkarze, interweniując w obronie, wycierają parkiet strojami, a eksploatowana od ośmiu lat wykładzina zmieniła właściwości i zwyczajnie zaczęła brudzić.

Po meczu rozegranym w hali Polonia białe koszulki siatkarzy Pamapolu stają się… pomarańczowo-bure.

Siatkarze, interweniując w obronie, wycierają parkiet strojami, a eksploatowana od ośmiu lat wykładzina zmieniła właściwości i zwyczajnie zaczęła brudzić. Należałoby ją wymienić. Problem w tym, że administrujący halą Polonia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie ma na to pieniędzy.– Pisaliśmy do MOSiR-u w tej sprawie dwa lata temu, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi – mówi dyrektor AZS Andrzej Dziubała. – Teraz z prośbą o rozwiązanie problemu zwróciliśmy się do prezydenta. Liczymy, że nam pomoże. Jeździmy trochę po Polsce i widzimy, że nowoczesne wykładziny terafleksowe mają nawet w halach w malutkich miejscowościach.

Dziubała dodaje, że zakup nowej wykładziny nie jest inwestycją, której budżet miasta by nie udźwignął. – W ubiegłym roku oferowano nam prawie nową za 40-50 tysięcy złotych. W Polonii odbywa się mnóstwo imprez, tylko my gramy ponad 20 meczów w sezonie. Wydatek jest więc jak najbardziej uzasadniony.

Stara nawierzchnia nie tylko się zużyła, ale nie spełnia już wymogów siatkarskich federacji. Dlatego AZS rozgrywając mecze w ramach europejskich pucharów, musiał wypożyczać teraflex z Warszawy, Piły, Opola czy Wrocławia. W sezonie kosztowało to klub kilka tysięcy złotych. W tym roku już w listopadzie akademicy organizują w Polonii turniej eliminacyjny Pucharu CEV i znowu należałoby teraflex sprowadzić z innego miasta.

– Wymiany wykładziny nie planowaliśmy, bo nie mamy na to środków – przyznaje dyrektor MOSiR-u Maria Olejniczak. – Dzisiaj otrzymaliśmy jednak pismo z Urzędu Miasta, mamy sprawdzić, ile kosztowałaby taka nawierzchnia i jak można ją sprowadzić. Mamy czas do 25 października na zrobienie rozeznania.

Małgorzata Górska, zastępca naczelnika wydziału Edukacji i Sportu:

Prośba z AZS wpłynęła do naszego wydziału w piątek, teraz mamy poniedziałek, więc trudno, aby od razu zapadły jakieś decyzje. MOSiR ma zbadać stan techniczny wykładziny, która jest w Polonii, i sprawdzić, jakie byłyby ewentualne koszty wymiany. Potem zdecydujemy, czy urząd będzie w stanie wygospodarować takie środki. My zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom klubów. Jakiś czas temu wymieniliśmy kosze, bo stare nie spełniały wymogów. Zależy nam na tym, aby hala Polonia była wizytówką miasta i mogły być w niej rozgrywane imprezy najwyższej rangi.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2004-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved